אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפאל חושפת מערכת ניידת נגד רחפנים צילום: רפאל

בלעדי לכלכליסט

רפאל חושפת מערכת ניידת נגד רחפנים

טנדר פורד עם מערכת שיבוש אלקטרונית ולייזר מוצג לראשונה בסלון האווירי בפריז. צה"ל בוחן את המערכת להגנת כוחותיו המתמרנים, מול איום גובר מצד ארגוני הטרור

18.06.2019, 09:21 | אודי עציון

המערכת שתיירט רחפנים בתנועה: רפאל חושפת הבוקר (שלישי) בסלון האווירי מערכת ניידת ראשונה נגד איום הכלים הקטנים והבלתי מאויישים.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר גם באב טיפוס למערכת יירוט הרחפנים העתידית של צה"ל, המתוכנת להגנה על כוחות מתמרנים במסגרת פרויקט מגן גדעון.

מדובר בגרסה ניידת ומשופרת למערכת ה-Drone Dome של החברה, שהותאמה להפעלה מרכב. רפאל תדגים אותה על גבי טנדר פורד F350, בתצורה הכוללת מערכת אופטית לזיהוי הרחפנים ומערכת אלקטרונית לשיבוש טיסת הרחפן.

מערכת ניידת ליירוט רחפנים, צילום: רפאל מערכת ניידת ליירוט רחפנים | צילום: רפאל מערכת ניידת ליירוט רחפנים, צילום: רפאל

רפאל מציעה את המערכת גם עם לייזר ליירוט הרחפנים והרכב נושא גנרטור המספק את צריכות האנרגיה של הלייזר, המכ"ם ושאר המערכות האלקטרוניות. המערכת מסוגלת לאכן את מיקום הרחפן, להבדיל בינו לבין ציפור בעלת חתימת מכ"ם דומה, וליירט אותה גם בזמן שהרכב נע. רפאל ערכה יותר מ-3,000 מדידות של רחפנים ובעלי כנף שונים כדי לאפשר לה לזהות במדויק את האיום ולהימנע מפגיעות מיותרות.

המערכת כבר נמכרה למספר גופי ביטחון שיציבו אותה על רכבים מסחריים של מרצדס, והיא מוצעת גם בגרסה המותאמת להתקנה על רכבי שטח של חברת תומקאר הישראלית.

רחפנים מהווים איום גובר על כוחות צבאיים, אח"מים ומטרות אסטרטגיות ואזרחיות בארץ ובעולם. החמאס הציג לאחרונה סרטון ובו נראה רחפן של הארגון משחרר פצצה לעבר טנק ישראלי, שלא נפגע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות