אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המירוץ לבזק: סרצ'לייט לא הגיעה להסכמות ותוקף ההצעה פג צילום: בלומברג

המירוץ לבזק: סרצ'לייט לא הגיעה להסכמות ותוקף ההצעה פג

ההצבעה של מחזיקי האג"ח של בי-קום הסתיימה היום ב-12 כשאלטשולר והראל הצביעו נגד; הקרן עורכת שיחות אינטנסיביות עם הראל בנסיון להגיע להסכמות לגבי השיעבוד על מניות בזק ולאפשר להראל להפוך את הצבעתה; פרסום תוצאות ההצבעה יידחה כנראה, אבל כרגע אין רוב של 75% לעיסקה

18.06.2019, 13:14 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

עוד נקודת ציון במירוץ לרכישת בזק עברה ללא הסכם: תוקף ההצעה של קרן סרצ'לייט פג היום (ג') ב-12 בצהריים, וההצבעה של מחזיקי האג"ח בבעלת השליטה בי-קום הסתיימה מבלי שהקרן הגיעה להסכמות עם המתנגדים הגדולים להסכם, אלטשולר והראל. 

סרצ'לייט הודיעה למחזיקי האג"ח שאינה מסכימה להאריך את תוקף ההצעה שלה לרכוש את השליטה בבזק יחד עם דוד פורר תמורת 485 מיליון שקל.

בשעה זו נמשכים המגעים בנסיון להגיע להסכמות, אם כי כל צד מתבצר בעמדתו. פרסום תוצאות ההצבעה יידחה כנראה כדי לאפשר מיצוי של המשא ומתן.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי בין שני הסעיפים השנויים במחלוקת (הסעיף השלישי שעסק בפיקדון ירד מהפרק), הגיעו הראל וסרצ'לייט להסכמות על הסעיף הראשון שלפיו הסכום המינימלי בקופת החברה יעמוד ביום השלמת העיסקה על 680 מיליון שקל במקום 685 מיליון שקל, כשגם מסכום זה ייחרגו הוצאות משפטיות מיוחדות.

הסעיף שלגביו לא הושגו הסכמות הוא התחייבות לשעבוד, במקרה שמשרד התקשורת לא יאפשר לשעבד את מניות בזק שבידי בי-קום (26%), כשסרצ'לייט לא הסכימה להעניק פיצוי בריבית במקרה כזה.

  , צילום: בלומברג צילום: בלומברג   , צילום: בלומברג

"סרצ'לייט סיימו את הדיונים לאחר שבאו בצורה משמעותית לקראת מחזיקי האג"ח", אמר מקורב לסרצ'לייט. אלשטולר שחם והראל מחזיקים מעל 25% מסדרת האג"ח י"ג של בי-קום, וההתנגדות שלהם לא איפשרה להגיע לתמיכה של 75% ממחזיקי האג"ח באינטרנט ובי-קום, שדרשה סרצ'לייט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות