אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיצה דומינו'ס תפעיל בארה"ב פיילוט של משלוחים במכוניות אוטונומיות צילום: Dimino's

פיצה דומינו'ס תפעיל בארה"ב פיילוט של משלוחים במכוניות אוטונומיות

רשת הפיצות הגדולה בעולם תפעיל את השירות בשת"פ עם סטארט-אפ Nuro מעמק הסיליקון, המייצר רכבי משלוחים ללא נהג. הניסוי אמור להתחיל ביוסטון בחודש ספטמבר

18.06.2019, 12:58 | שירות כלכליסט
רשת הפיצות דומינו'ס מתכוונת להתחיל להפעיל משלוחים במכוניות אוטונומיות. הפיילוט ייצא בספטמבר לדרך ביוסטון, טקסס בארה"ב. גם היריבה, פיצה האט, בוחנת שירות דומה יחד עם טויוטה.

קראו עוד בכלכליסט

רכב פורד אוטונומי של פיצה דומינו רכב פורד אוטונומי של פיצה דומינו'ס | צילום: Ford רכב פורד אוטונומי של פיצה דומינו

דומינו'ס, רשת הפיצות הגדולה בעולם, חוברת לשם כך לסטארט-אפ נורו (Nuro) מעמק הסיליקון המייצר רכבי משלוחים ללא נהג. נורו משתפת פעולה מאז סוף 2018 גם עם רשת הסופרמרקטים "קרוגר" לביצוע משלוחים באמצעות מכונית אוטונומית באזורים אריזונה ויוסטון.

לפי ההודעה שפרסמה דומינו'ס, הפיילוט יחל בספטמבר או אוקטובר בסניף אחד בעיר יוסטון, ובהמשך יתרחב לסניפים נוספים. הלקוחות יכולים לבצע את ההזמנה דרך האינטרנט או האפליקציה ולעקוב אחר התקדמות המכונית. הם יקבלו קוד מיוחד באמצעותו יוכלו לפתוח את הדלתות ולהוציא את הפיצה לאחר שתגיע ליעד.

רכב אוטונומי של נורו ופיצה דומינו רכב אוטונומי של נורו ופיצה דומינו'ס | צילום: Dimino's רכב אוטונומי של נורו ופיצה דומינו

זה לא הניסיון הראשון של דומינו'ס במשלוחים באמצעות רכבים אוטונומיים. לפני שנתיים היא השיקה פיילוט מוגבל יחד עם פורד, אך במקרה הזה למכונית הצטרף נהג ליתר ביטחון.

Nuro הוקמה על ידי שני בכירים לשעבר בפרויקט המכוניות האוטונומיות של גוגל: דייב פרגוסון וג'יאנג'ון זהו. בפברואר דווח כי סופטבנק משקיעה בחברה כמיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות