אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבחירות ללשכת עורכי הדין שברו שיא שלילי: רק 15% הצביעו צילומים: איציק בירן, עמית שעל

הבחירות ללשכת עורכי הדין שברו שיא שלילי: רק 15% הצביעו

כ-10,000 איש הצביעו מתוך 67 אלף בעלי זכות הצבעה. רוב הקלפיות כבר נסגרו ונותרו פתוחות רק מספר קלפיות בודדות שמוגדרות כ"קלפיות ראשיות" והן ייסגרו ב-20:00

18.06.2019, 18:39 | ענת רואה

הבחירות לראשות לשכת עורכי הדין בעידן שאחרי אפי נוה שוברים שיאי מיאוס בקרב עורכי הדין. נכון לשעה זו ועל אף שרוב הקלפיות כבר נסגרו לפני שעה, עומד שיעור המצביעים על 15% בלבד. שני המועמדים הם עו"ד אבי חימי (מ"מ ראש הלשכה) ועו"ד ציון אמיר. בבחירות הקודמות עמד שיעור ההצבעה הכללי על 28.5%.

קראו עוד בכלכליסט

כעת נותרו פתוחות רק מספר קלפיות בודדות שמוגדרות כקלפיות ראשיות והן ייסגרו ב-20:00.

ציון אמיר בעת ההצבעה, צילום: נאור מנינגר ציון אמיר בעת ההצבעה | צילום: נאור מנינגר ציון אמיר בעת ההצבעה, צילום: נאור מנינגר

אבי חימי הבוקר בכותל אבי חימי הבוקר בכותל אבי חימי הבוקר בכותל

מדובר בשיעור הצבעה נמוך באופן קיצוני כשלמעשה מתוך 67 אלף בעלי זכות הצבעה, רק כ-10,000 איש הצביעו.

הבחירות התאפיינו גם במספר גבוה של תקלות וארגון לקוי. בשעה 14.30 דיווחה הלשכה כי שיעור ההצבעה נכון לאותה שעה עמד על 5% בלבד, מה שהיכה בתדהמה את המטות השונים מאחר שברבות מהקלפיות היו תורים ארוכים ותחושה של שיעור מצביעים גבוה.

חלק מהמתמודדים טענו כי נעשים ניסיונות לייאש מצביעים ולגרום להם לוותר וללכת לאור ההמתנה הארוכה. בקלפי אחרת המתינו עורכי הדין שעה ארוכה מבלי שהמזגן שמותקן במבנה דולק וללא הסבר מדוע הוא כבוי. כתוצאה מכך התלוננו חלק מהמתמודדים שרבים מעורכי הדין שבו על עקבותיהם ללא הצבעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
שישלחו עוד הודעת סמס לעדכן אודות אחוז ההצבעה- איף
כמות הספאם שנשלחה והטלפונים המטרידים עם המסר המוקלט, עברו פשוט כל גבול אפשרי. הייתי אתמול בדיון במחוזי לוד ועל אף שאני שייכת למחוז והיה ריק בבוקר, לא הלכתי להצביע מרוב הגועל שנוצר בי בחודשיים האחרונים. תייגו אותי בפייסבוק בעשרות פוסטים של מועמדים שנאלצתי להסיר אחד אחרי השני והפגיזו עם הודעות סמס עד שהפסקתי להתעניין בפארסה הזאת. חוץ מזה, אלה בחירות מספר 3 (מתוך 4 ) שהיו השנה- מוניציפליות, ממשלה (#1), לשכת עוה"ד וממשלה (#2) ובאופן לא מפתיע כל הבחירות נראות פשוט אותו הדבר- הטלת רפש אחד על השני, וויכוחים ופלגנות. תכלס- נמאס! מעבר לכך- אין כלום ושום דבר שהלשכה נותנת תמורת דמי החבר ההזויים. חוץ ממקורבים, הלשכה לא מעניינת אף אחד ולא תורמת לאף אחד. לא הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש??
מור  |  19.06.19
20.
אחת הסיבות לאחוז הנמוך
זה שהקלפיות פתוחות עד השעה 17:00 ורק מרכזיות עד יותר מאוחר, כלומר בתא, רק הקלפי בבית הפרקליט הייתה פתוחה עד 20:00. הגעתי ב 20:02 וכבר נסגר. עו"ד עובדים ועסוקים מטבעם. אם אתם לא מתכוונים להפוך את זה ליום חופש מוכר ע"י משרדי עורכי דין וחברות אל תצפו שיגיעו להצביע בשעות העבודה.
עו"ד  |  19.06.19
לכל התגובות