אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מהקושי והכיעור יצאו האיורים שאני הכי אוהבת" איור: נטע רבינוביץ'

"מהקושי והכיעור יצאו האיורים שאני הכי אוהבת"

נטע רבינוביץ' (34), גרה ביפו, בוגרת בצלאל; 680 עוקבים באינסטגרם (@by__netta); לקוחות בולטים: הוצאת לוקוס, הארץ, מכון מולד

19.06.2019, 08:14 | רעות ברנע

מה הדבר הראשון שאיירת?

עיניים. "כל המחברות שלי בבית הספר היו מלאות בציורי עיניים. אהבתי את זה שלמרות שיש להן צורה אחת מאוד מובחנת, בכל פעם שציירתי היה יוצא משהו אחר. עניינו אותי גם התבניות (Patterns) השונות בכל עין כשמסתכלים עליה מקרוב, זה ממש הפליא אותי".

ממי את שואבת השראה?

קרן תגר, מאיירת ישראלית. "היא הצליחה להעביר המון רגש באיורים, עם איזון מדויק בין שחור ללבן ובין קו לכתם. תמיד אהבתי לצייר בעיפרון והסגנון שלה גרם לי להבין שיש המון דרכים לעבוד איתו, לאו דווקא רישום קלאסי".

נטע רבינוביץ נטע רבינוביץ' | איור: נטע רבינוביץ' נטע רבינוביץ

ג'ואנה קונסג'ו (Concejo), מאיירת פולניה. "יש אצלה תום קצת ילדותי לצד מבט מאד מפוקח על העולם. היא עובדת הרבה בשחור לבן, אבל תמיד מכניסה גם כתמי צבע שמחיים את האיורים".

ג'ון מקנוט (McNaught) אמן קומיקס בריטי. "אני מאד אוהבת את הצבעוניות שלו. יש משהו מאד רגיש שמאד שם לב לפרטים בקומיקס שלו. מה שמדהים אותי אצלו זה שאפשר להוציא כל פריים מהקשרו והוא יוכל לעמוד גם כאיור בפני עצמו".

מה מעורר בך השראה?

לכלוך. "אני אוהבת לשוטט ולחקור את המרחב והמרקם האורבני, את ההבדלים והדמיון בין ערים שונות ואת המקום שלי בתוכן. לפני כשנתיים חייתי תקופה בניו יורק, ויום אחד הסתובבתי במידטאון באזור הטיימס סקוור, שזה אחד החלקים שאני הכי פחות אוהבת במנהטן כל מה שיכלתי לראות זה את החלקים הקשים והמכוערים של האזור. את ההומלסים, את הלכלוך, את הניכור. זה היה לי ממש קשה, אבל דווקא משם יצאה סדרה של איורים שעוסקת בשכפול של חיי היומיום במרחב האורבני ותחושת הבדידות שנוצרת מכך, סדרה שאני מאוד אוהבת".

 , איור: נטע רבינוביץ איור: נטע רבינוביץ'  , איור: נטע רבינוביץ

אלרגיות. "לא מזמן, ככה באמצע החיים, פיתחתי אלרגיה ליין אדום. וחוץ מלהתלונן, מה יכלתי לעשות? אז ציירתי. חזרתי לסקיצה להגדה של פסח שגנזתי, והפכתי אותה לעבודה אישית, שבה ניפצתי כוס ויין אדום נשפך לכל עבר. נקמה קטנה".

פרויקט שאת גאה בו במיוחד?

"שיתוף פעולה שעשיתי עם הסופר אתגר קרת למגזין האמריקאי "Bellingham Review". אתגר כתב סיפור קצרצר של כמה שורות ואני איירתי אותו. התהליך היה מאד מעניין ומאתגר, וזו אחת הפעמים היחידות שעבדתי עם טיפוגרפיה כחלק אינטגרלי מהאיור. אתגר היה מאד מעורב בתהליך משלב הסקיצות ועד שהגענו לאיור הסופי, הוא נתן הערות ופרשנויות מאד מדויקות ובתור מאיירת שרגילה לעבוד ולעבור את התהליך הזה בעיקר עם עצמי זה היה שינוי מרענן ומעניין. האיור מורכב משלוש סצנות שבכל אחת מהן יש חלק שבנוי מטיפוגרפיה, ובסצנה הבאה כבר הופך לדבר עצמו".

מה את הכי אוהבת לאייר?

צמחים ופרחים. "האיור האחרון של פרחים שעשיתי היה חלק מתערוכה ברזידנסי בטייוואן. זר פרחים ענק וצבעוני שאפשר לראות שם כמעט בכל מקום - כל חנות וכל פינת רחוב. אני בחרתי לעשות אותו בעיפרון ובשחור לבן. הרגשתי שדווקא בדימוי שהוא כל כך צבעוני ועמוס הפלטה המצומצמת של שחור ולבן ממקדת אותי ומאפשרת לי להתרכז בצורה ובחומריות של הפרחים, שהן לא פחות מעניינות מהצבע".

והכי פחות?

כפות רגליים. "פשוט כי יש להן צורה נורא מוזרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות