אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל גוגל: כנראה שלעולם לא נעצור את התוכן הפוגעני ביוטיוב צילום: בלומברג

מנכ"ל גוגל: כנראה שלעולם לא נעצור את התוכן הפוגעני ביוטיוב

סונדאר פיצ'אי הודה שעל אף ניסיונות החברה, היקפי הסרטונים הבעייתיים בשירות עצום וניקוי מוחלט שלהם אינו אפשרי. ואולם, אמר שיוטיוב משתפרת ומתקדמת בתחום, ואף מצליחה ליירט ולפסול תוכן פוגעני ברוב המקרים

18.06.2019, 17:57 | רפאל קאהאן

מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, הודה שהיקפי התוכן הבעייתי ביוטיוב כה גדולים, שלא מן הנמנע שלעולם לא תצליח החברה לפתור את הבעיה.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו משתמשים בשילוב של בודקים אנושיים ותוכנות", הסביר פיצ'אי במהלך ראיון שנתן אמש (ב') ל-CNN. "אבל אנחנו לא נוכל לעולם להגיע לרמת סינון של 100%".

מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי | צילום: בלומברג מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ

לדבריו, החברה מצליחה ברוב המקרים, אך תמיד יימצאו עוד ועוד דוגמאות לתוכן בעייתי. "גם בכרטיסי אשראי תמיד יהיו הונאות, אבל האכיפה תשתפר. אני בטוח שנוכל להתקדם באופן משמעותי", הוסיף.

יוטיוב סובלת מבעיה מתמשכת של העלאת תוכני שנאה, אלימות ואפילו פדופיליה לשרתיה. הסרטונים מופצים בשינויים קלים כדי למנוע זיהוי גורף בידי מערכות האבטחה שגוגל התקינה.

הבעיה של החברה אף גדולה יותר מהחומרים שמעלים הגולשים: האלגוריתם של השירות, שאמון על המלצות תוכן למיניהן, חושף את המשתמשים לתוכן פוגעני ומסייע להפצתו. בנוסף, מנכ''לית יוטיוב הודתה לאחרונה שבמקרים מסוימים - כגון תוכן בעל נגיעה הומופובית, למשל - הסרטונים לא יימחקו, משום שאינם מהווים בהכרח ניסיון לפגיעה מכוונת באנשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות