אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל ו־MetLife יממנו עסקאות נדל"ן בבריטניה צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

בלעדי לכלכליסט

הראל ו־MetLife יממנו עסקאות נדל"ן בבריטניה

ענקית הביטוח האמריקאית וחברת הביטוח הישראלית יממנו עסקאות ב־2 מיליארד שקל בתוך 3 שנים

19.06.2019, 08:11 | גולן חזני

חברת הביטוח הראל תממן עסקאות נדל"ן בבריטניה יחד עם ענקית הביטוח מארה"ב מטלייף (MetLife). מטלייף הנה אחת מחברות הביטוח הגדולות בעולם, ושווי השוק שלה עומד על כ־45 מיליארד דולר. היא מדורגת במקום ה־43 בדירוג פורצ'ן 500 לשנת 2018 ובעלת דירוג אשראי -AA בינלאומי.  

קראו עוד בכלכליסט

חברת MetLife הוקמה בשנת 1868 ויש לה 90 מיליון לקוחות ב־60 מדינות. היא מעסיקה כ־50 אלף עובדים. ההסכם של הראל נחתם בשבוע שעבר מול זרוע ההשקעות של ענקית הביטוח, MetLife Investment Management, המונה יותר מ־900 עובדים.

הראל תשתתף כמממנת של פרויקטים, שיאותרו על ידי זרוע ההשקעות של החברה האמריקאית. שני הגופים החליטו להעמיד במשותף הלוואות בסכום של עד 2 מיליארד שקל ל־2־3 שנים, כשחלקה של הראל יעמוד על מיליארד שקל. לאחר איתור הפרויקט תציע מטלייף להראל להשתתף בהלוואות לאותן עסקאות. הראל תוכל לבחור אם להשתתף בהלוואה או לדחות אותה. מטלייף תהווה 30% לפחות בכל עסקת מימון כזו. המיקוד יהיה על עסקאות בלונדון, אולם ייבחנו עסקאות גם באזורים אחרים בבריטניה. כאמור, לא מדובר בהשקעה משותפת, אלא רק במימון משותף.

זו איננה הפעם הראשונה שחברת ביטוח ישראלית חותמת על הסכם שיתוף פעולה בפרויקטים של נדל"ן עם חברת ביטוח אמריקאית גדולה. כלל ביטוח חתמה בינואר 2018 על הסכם עם ניו יורק לייף, שמנהלת נכסים ביותר מ־500 מיליארד דולר, על השקעות נדל"ן משותפות בארה"ב בהיקף של כ־3 מיליארד שקל (800 מיליון דולר), בחלקים שווים. הראל היא הראשונה שחותמת הסכם כזה בבריטניה ובניגוד לכלל, מדובר בעסקאות מימון.

"עבור הראל מדובר בגישה לשורה של עסקאות נדל"ן איכותיות, שמטלייף, כגוף השקעות גלובלי, תביא, ואילו מבחינת מטלייף מדובר בפיזור רחב יותר של הלוואת הנדל"ן שלה בבריטניה", אמר ראש תחום הנדל"ן בהראל איציק טוויל.

מישל סיבוני מנכ"ל הראל , צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני מנכ"ל הראל | צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני מנכ"ל הראל , צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות