אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"סרצ'לייט ופורר הם גורם ראוי, ואנחנו בעדם, אבל לא נתפשר על השעבוד" צילום: ורדי כהנא

"סרצ'לייט ופורר הם גורם ראוי, ואנחנו בעדם, אבל לא נתפשר על השעבוד"

כך אומר לכלכליסט סמי בבקוב, מנהל ההשקעות הראשי של הראל, על המשבר מול סרצ'לייט בסוגיית רכישת בזק. הראל לא מוכנה לוותר על סעיף השעבוד, גם לאחר המכתב של משרד התקשורת והתחייבות אינטרנט זהב לפיצוי במקום סרצ'לייט

18.06.2019, 21:50 | גולן חזני

"אנחנו בעד ההסדר, אנחנו בעד סרצ'לייט ואנחנו בעד דוד פורר השותף הישראלי של סרצ'לייט, הם רוכש ראוי, אבל כגוף מוסדי עבורנו אג"ח ללא שעבוד איננו כמו אג"ח עם שעבוד. זה לא אותו אג"ח, ולא נוכל להתפשר על הנקודה הזו", כך אמר סמי בבקוב, מנהל ההשקעות הראשי של קבוצת הראל, בסוגיית המשבר מול סרצ'לייט סביב רכישת בזק.

קראו עוד בכלכליסט

הראל היא הגוף שמונע את חתימת הסדר החוב מול סרצ'לייט שיאפשר לה לרכוש את השליטה בבזק. אלטשולר שחר והראל מהוות יחד בלוק חוסם שלא מאפשר להצעת סרצ'לייט לרכוש את השליטה ב-485 מיליון שקל, להתקבל ע"י מחזיקי האג"ח סידרה ג' של ביקום, בעלת השליטה בבזק, שלהם חייבת החברה 2.3 מיליארד שקל.

אלטשולר שחם מתנגדת להסדר בכלל, אבל הראל תומכת בהסדר תוך דרישה לפיצוי של 0.5% עם ריבית במידה שסרצ'לייט לא תשעבד את מניות בזק לטובת מחזיקי האג"ח. סרצ'לייט מוכנה להתחייב לעשות הכל כדי לשעבד, אבל לא מוכנה לפיצוי בריבית במידה שלא תעשה זאת. גם מכתב של משרד התקשורת שהועבר הערב (ג') ואשר נותן אינדיקציות שיאפשר את השעבוד, לא שכנע את סרצ'לייט ואת הראל לרדת מהעץ.

"בבקשה, שיקחו את המכתב לסרצ'לייט ואם יש כזה ביטחון שניתן יהיה לשעבד, למה סרצ'לייט לא מוכנים להעניק סעיף פיצוי לאג"ח בלי ביטחונות?", אמר בבקוב.

מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב הסכימו להעניק למחזיקי אג"ח ביקום פיצוי במקרה שהמניות לא ישועבדו, אבל הראל לא מוכנה. בבקוב: "אינטרנט זהב מוכנים להתחייב לשישה חודשים של פיצוי ואנחנו דורשים עד 2024". התמחור של דרישת הראל כפיצוי בריבית הינה כ-50 מיליון שקל, ואילו בגירסת אינטרנט זהב - הרבה פחות מכך.

במהלך הלילה ייעשה נסיון נוסף לשכנע את סרצ'לייט להסכים ולהגיע לפשרה, לאחר שכבר נראה היה שההסדר חוזר לחיים.

סמי בבקוב, צילום: אוראל כהן סמי בבקוב | צילום: אוראל כהן סמי בבקוב, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
תעודת עניות למצב העגום של המוסדיים
בושה וחרפה שעל חוט השערה נופל הסדר חוב של 3 מיליארד שקל. אלטשולר הפסיד בביקום, בבזק וברכישת האגח אבל לא למד את הכלל שלא חייבים להרוויח חזרה באותה דרך שהפסדת האנשים העומדים בראש מלאים אגו ומונעים ממניעים נסתרים שיש לבדוק אותם. פגיעה קשה בציבור שנתן בהם אמון ופגיעה קשה בשאר הציבור האומלל שמחזיק באגחים שצריך להיגרר אחר הגחמות של הראל ואלטשולר.
משקיע  |  19.06.19
4.
מי בודק מהם הצרכים של בזק ?????
בזק חברה טובה ,עובדים מסורים,מיצרת מיליארד שח תזרים מזומנים חיובי בשנה ההפרש בין הנכסים להתחיבויות במאזן כמעט 0 במונחי מאזן בזק ונסחרת בכ7 מיליארד שח לאחר הירידה הגדולה בשנה האחרונה .דרקטוריון בזק הגדיר את הצרכים ומה בכוונתו לעשות אבל כל האינטרסנטים,בעלי מניות ואג"ח של הגרורות מחבלים בתפעול המיטבי עבור צרכי בזק .לרכוש שליטה ו25% מניות בזק בכ500 מיליון שח (פחות משליש ממחיר הבורסה)זה ממש מחיר מציאה שלא לדבר על פרמיית שליטה .
חיים  |  19.06.19
לכל התגובות