אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Monday גייסה כרבע מיליארד דולר לפי שווי של שני מיליארד צילום: יחצ

נחשף בכלכליסט

חברת Monday גייסה כרבע מיליארד דולר לפי שווי של שני מיליארד

החברה פיתחה פלטפורמת תוכנה לניהול פרויקטים ארגוניים ואקדמיים, אותה היא רוצה להרחיב למערכת הפעלה לכל דבר; חלק מהסכום הושקע בחברה כסקונדרי - רכישת אחזקות מבעלי מניות קיימים, כדי שיוכלו לממש את השקעתם

19.06.2019, 11:21 | הגר רבט
הסטארט-אפ הישראלי מאנדיי (Monday) סגר סבב גיוס של כרבע מיליארד דולר לפי שווי של 2 מיליארד דולר - כך נודע לכלכליסט. הסבב נחשף בכלכליסט לפני חודש.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע גם כי לא כל הסכום הושקע ישירות בחברה וחלקו שימש כסקונדרי - רכישת אקוויטי מבעלי מניות קיימים, כדי שיוכלו לממש את אחזקתם בחברה לפני האקזיט. טרם הסבב הנוכחי גייסה מאנדיי כ-84 מיליון דולר, כשהסבב האחרון בוצע ביולי 2018. הוא עמד על כ-50 מיליון דולר לפי שווי של כחצי מיליארד דולר, לצד אשראי של עשרות מיליוני דולרים מלאומיטק.

עובדי מאנדיי, צילום: יחצ עובדי מאנדיי | צילום: יחצ עובדי מאנדיי, צילום: יחצ

הסיבה שמאנדיי יוצאת לעוד סבב גיוס משמעותי זמן קצר אחרי הקודם היא ככל הנראה הצלחתה הרבה וההזדמנויות הקיימות בשוק. במוסף 50 הסטארט-אפים המבטיחים של כלכליסט פורסם שהחברה סיימה את 2017 עם הכנסות של 50 מיליון דולר ואת 2018 עם יותר מ-100 מיליון דולר.

מאנדיי הוקמה ב-2014 על ידי רועי מן וערן זינמן, והיא פועלת במודל של תוכנה כשירות. התוכנה של מאנדיי מאפשרת לנהל פרויקטים, בין אם מדובר בתהליכי ייצור עבור מפעלים, בניהול תהליכי מחקר עבור גופים אקדמיים או בניטור מכירות ומלאי. ואולם, מאנדיי רוצה להיות יותר מכלי לייעול עבודת צוות: היא רוצה להפוך למערכת הפעלה לכל דבר, התשתית עליה מבוססת כל הפעילות השוטפת בארגון. לשם כך היא השיקה לפני כמה חודשים יכולות אוטומציה לסנכרון מידע ממקורות ותוכנות אחרים אל הפלטפורמה של מאנדיי, במקום להזין את המידע ידנית. התוצאה היא כלי גמיש יותר שמקדם שקיפות גדולה בארגון.

62 אלף חברות משתמשות כיום בתוכנה של החברה, ביניהן קבוצת קרלסברג, מקדונלד'ס, אובר, WeWork וערוץ דיסקאברי. החברה מעסיקה כ-230 עובדים בישראל ובארה"ב.

ממאנדיי נמסר בתגובה: "סכום הגיוס והשווי שפורסמו אינם נכונים. אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך גיוס בימים אלה ממש, שעדיין לא השלמנו ולא ידוע מתי יסתיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות