אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחמוק מהעלאת המס: רנו מציגה זואי חשמלית חדשה

תחמוק מהעלאת המס: רנו מציגה זואי חשמלית חדשה

החשמלית העממית האירופית היחידה שמשווקת בישראל היא גם החשמלית הנפוצה בארץ; הדור החדש של הזואי מסוגל לנסוע לטווח מרשים של מעל ל-380 קילומטר בין טעינות

19.06.2019, 11:48 | תומר הדר

רנו הצרפתית חושפת דור חדש לזואי, החשמלית העממית האירופית היחידה שמשווקת בישראל. בפועל, הזואי היא המכונית החשמלית הנפוצה בישראל, לא מעט הודות לעובדה שמדובר בדגם נפוץ בצי של קאר טו גו. באירופה, אחת מכל חמש מכוניות חשמליות היא זואי.

קראו עוד בכלכליסט

רנו זואי חשמלית חדשה רנו זואי חשמלית חדשה רנו זואי חשמלית חדשה

רק לפני ימים ספורים הודיע משרד האוצר על שינוי קרוב בנוסחת חישוב מס הקניה על רכב היברידי - ואולם, רכבים חשמליים עממיים חמקו מרוע הגזירה, לפחות לארבע השנים הקרובות, משמע מס הקניה עליהם ישאר בשיעור של 10%. זואי הנוכחית משווקת בישראל, ומשמשת בין היתר גם את צי הרכב של מיקרוסופט.

לפי רנו, הדור החדש של הזואי, הדומה מבחינה חיצונית לדור הנוכחי, מסוגל לנסוע בכוח חשמל לטווח מרשים של מעל ל-380 קילומטר בין טעינות. משך הטעינה הוא כשמונה שעות, אך רנו מצהירה כי הזואי, בדומה לרוב הרכבים החשמליים המוצעים כיום, ניתנת גם לטעינה מהירה האורכת פחות מחצי שעה, ומאפשרת טווח נסיעה של מעל ל-100 קילומטר. את הזינוק ל-100 קמ"ש מסוגלת הזואי החדשה להשלים תוך כעשר שניות, אך המהירות המרבית עדיין מוגבלת ל-150 קמ"ש.

בפנים, הזואי מצוידת במסך מגע בקוטר 10 אינץ' ובמושבים שלפי רנו עשויים מחומרים שכולם, ללא יוצא מן הכלל, עברו מחזור. בדומה לדגם הנוכחי, גם זואי החדשה תיובא בעתיד לישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות