אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סן פרנסיסקו נגד עישון: תיאסר מכירת סיגריות אלקטרוניות צילום: רויטרס

סן פרנסיסקו נגד עישון: תיאסר מכירת סיגריות אלקטרוניות

לפי הצעת החוק, יאסר על חנויות להציע אותן למכירה ועל ספקים מקוונים לבצע משלוחים שלהן לכתובות בעיר; בכך הופכת סן פרנסיסקו לעיר הראשונה בארה"ב שמפעילה איסור מסוג זה. בסיסה של יצרנית מותג הסיגריות האלקטרוניות ג'ול, שחולשת על 75% משוק הסיגריות האלקטרוניות בארה"ב, ממוקם בעיר

19.06.2019, 12:15 | שירות כלכליסט

המחוקקים בסן פרנסיסקו הצביעו פה אחד בעד איסור על מכירת סיגריות אלקטרוניות בעיר; בכך הפכה סן פרנסיסקו לעיר הראשונה בארה"ב שאוסרת על מכירתן.

לפי הצעת החוק, לחנויות אסור להציע למכירה סיגריות אלקטרוניות, ובמקביל לספקים מקוונים אסור לבצע משלוחים לכתובות בעיר. האיסור יהיה בתוקף עד 2021 או עד שמנהל המזון והתרופות הפדראלי (FDA) ישלים את בדיקתו על השפעת הסיגריות האלקטרוניות על הציבור.

קראו עוד בכלכליסט

משתמש בסיגריה אלקטרונית של ג משתמש בסיגריה אלקטרונית של ג'ול | צילום: טי.אן.אס משתמש בסיגריה אלקטרונית של ג

"אני לא מתכוון להעדיף את הרווחים של חברות הטבק על פני הבריאות של הילדים שלנו", הצהיר חבר מועצת העירייה שאמאם וולטון, אחד מיוזמי הצעת החוק.

יצרנית מותג הסיגריות האלקטרוניות ג'ול, שחולשת על 75% משוק הסיגריות האלקטרוניות בארה"ב ובסיסה ממוקם בעיר, הודיעה בתגובה כי תשקול להעלות למשאל עם הצעה שתאסור את המכירה רק לאנשים מתחת לגיל 21. אולם, כדי שזה ייצא לפועל, עצומה שיזמה בנושא צריכה לאסוף 9,500 חתימות עד ה-8 ביולי - ואז ההצעה תעלה להצבעה בנובמבר.

סן פרנסיסקו כבר הפכה לעיר הראשונה בארה"ב שאסרה על מכירת טבק בטעמים. על אף שחברת הטבק הגדולה R.J. Reynolds Tobacco Company השקיעה 12 מיליון דולר בקמפיין לביטול החוק, ביוני האחרון הצביעו 68% מתושבי העיר בעדו.

בהתאם לחוקי סן פרנסיסקו, הצבעה שנייה בנושא תתקיים בשבוע הבא, אם כי נראה שזו תהיה לפרוטוקול בלבד - אלא אם ג'ול תצליח לשלוף שפן מהכובע, כך שהאיסור ייכנס לתוקף בתחילת 2020.

הצעת חוק נפרדת שצפויה לעלות בקרוב לדיון תאסור על ייצור סיגריות אלקטרוניות בתחומי העיר. אם ההצעה הזו תאושר, היא תהווה מכה קשה לג'ול שהמטה שלה שוכן בנמל בעיר. עם זאת, ג'ול הכריזה אתמול כי רכשה גורד שחקים של 29 קומות בעיר, שאמור "לשמש כחלל משרדים נוסף לאכלס את הצוות המתרחב במהירות שלנו".

מוקדם יותר החודש, מועצת העיר בברלי הילס החליטה לאסור על מכירה קמעונאית של רוב מוצרי הטבק, בתקנה מקיפה שהיא כנראה הראשונה מסוגה במדינה. האיסור על מכירות טבק באזור המגורים של העשירים והמפורסמים אמור להיכנס לתוקף בתחילת 2021. הוא יוציא מחוץ לחוק מכירה של סיגריות, סיגרים, טבק למקטרות, טבק לעיסה וסיגריות אלקטרוניות, שנמכרים בתחנות דלק, חנויות נוחות, בתי מרקחת וחנויות מכולת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות