אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נצבא פארק הרצליה: שלושת הבניינים הראשונים יצאו לדרך הדמיה: כנען שנהב אדריכלים באמצעות Dvision3

נצבא פארק הרצליה: שלושת הבניינים הראשונים יצאו לדרך

מרכז העיר הרצליה, המתאפיין במבנים ישנים רבים, הוא בין האזורים שעתידים לעבור שינוי של ממש בשנים הקרובות לפי חזון העירייה. בעוד עיקר השדרוג ייעשה במסגרת של התחדשות עירונית, פרויקט נצבא פארק, הנבנה מאפס, בולט בנוף העירוני

11.07.2019, 08:10 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

הרצליה, מהערים החזקות בישראל, עומדת בפני מתיחת פנים: בימים אלה, לאחר תהליך שיתוף ציבור אינטנסיבי - שוקדים גורמי התכנון העירוניים על תוכנית המתאר החדשה לעיר, שתתפוס את מקום התוכנית המקורית שהועברה לבחינה מחודשת לצורך הגברת שיתוף הציבור.

במסגרת התוכנית החדשה, ועל רקע הגידול באוכלוסייה ההרצליינית, יושם דגש נרחב על הגדלת היצע הדירות באמצעות ציפוף הבנייה במרקם העירוני הקיים, קידום מיזמי התחדשות עירונית ורענון השכונות הוותיקות. כ-12 אלף דירות מתוך 16.5 אלף דירות העתידות להתווסף להרצליה עד 2035 יוקמו במסגרת התחדשות עירונית, כשרעיון התרחבות הבנייה לשטחים הפתוחים דוגמת אפולוניה צפוי להיגנז.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

מרכז העיר הרצליה, המתאפיין במבנים ישנים רבים, הוא בין האזורים שעתידים לעבור שינוי של ממש לפי החזון של העירייה. צעד ראשון בכיוון יספק פרויקט הפינוי-בינוי שכבר אושר בשיכון ויצמן, ולאחריו צפויים באזור מיזמי פינוי-בינוי נוספים.

ראש העיר הרצליה, משה פדלון. "הבנייה לגובה תאפשר יצירת שטח ציבורי רחב ידיים", צילום: עזרא לוי ראש העיר הרצליה, משה פדלון. "הבנייה לגובה תאפשר יצירת שטח ציבורי רחב ידיים" | צילום: עזרא לוי ראש העיר הרצליה, משה פדלון. "הבנייה לגובה תאפשר יצירת שטח ציבורי רחב ידיים", צילום: עזרא לוי

"עיריית הרצליה מאמינה בהתחדשות עירונית כמנוע לצמיחה וכתנאי לכל עיר החפצה בקיומם של חיים תוססים", אומר ראש העיר, משה פדלון. לדבריו, "ההתחדשות מספקת הזדמנות לשיפור איכות חייהם של תושבים הגרים בבתים ישנים ולהשארת האוכלוסייה המבקשת להמשיך ולגור בהרצליה, והיא גם מסייעת למנף את העיר בשורה רחבה של תחומים. כמובן שהעירייה עומדת על כך שכל מהלך של התחדשות יבוצע באופן שקול ואחראי, ובהלימה לקיומן של תשתיות עירוניות".

פרויקט משנה עיר

אחד הפרויקטים המסקרנים במרכז העיר המשתדרג, שכבר כיום מרכז אליו תשומת לב רבה, הוא נצבא פארק הרצליה, המוקם בפינת הרחובות בן גוריון והעצמאות, מקום משכנה לשעבר של התחנה המרכזית של העיר. מאחורי המיזם עומדת חברת נצבא, המחזיקה בקרקעות בערים רבות ברחבי הארץ, שעליהן פועלים או פעלו בעבר חניונים, מוסכים ותחנות מרכזיות דוגמת זו שבהרצליה.

נצבא פארק הרצליה משתרע על חטיבת קרקע של כ-27 דונם, והוא מוקם בשתי פעימות: בשלב הנוכחי נבנים שלושה בניינים של 10 קומות ובהם כ-150 יחידות דיור; בשלב שני ייבנו שני מגדלים ובהם כ-250 יחידות דיור. בכל אחד מהמגדלים תיועד קומת הקרקע למסחר. בצמוד לקומפלקס כבר מוקם כיום פארק ירוק ורחב ידיים בשטח של כ-10 דונם.

באזור בו מיזמי התחדשות עירונית צפויים לתת את הטון, ייחודה של השכונה החדשה הוא בבנייתה ממש מאפס. לדברי המתכננים, היא עתידה לשנות את פניה העיר: "אין בהרצליה עוד פרויקט דומה, המשלב בין אורבניות תוססת לסביבה ירוקה ופסטורלית", מרחיב שרון תוסייה-כהן, מנכ"ל משותף בקבוצת איירפורט סיטי/נצבא. "בדומה לפרויקטים אחרים של החברה, גם כאן לנושא המיקום יש חשיבות מכרעת. הפרויקט הזה מאפשר לנו לפתח קרקע במיקום אידיאלי, ממש על העורק הראשי של הרצליה, כך שהדיירים ייהנו מכל העולמות – נגישות לכל האטרקציות של העיר, ובה בעת מגורים בשכונה שקטה, מודרנית ומתפתחת".

פרויקט נצבא פארק הרצליה. "נגישות לכל האטרקציות של העיר", הדמיה:  כנען שנהב אדריכלים באמצעות Dvision3 פרויקט נצבא פארק הרצליה. "נגישות לכל האטרקציות של העיר" | הדמיה: כנען שנהב אדריכלים באמצעות Dvision3 פרויקט נצבא פארק הרצליה. "נגישות לכל האטרקציות של העיר", הדמיה:  כנען שנהב אדריכלים באמצעות Dvision3

לא במקרה מזכיר תוסייה-כהן את עניין הנגישות. נצבא פארק הרצליה נמצאת במרחק הליכה קצר ממוקדי תרבות דוגמת המוזיאון העירוני והאמפיתיאטרון, כמו גם מבית העירייה ומקופות החולים. מצדו השני של הפרויקט ניתן למצוא את מרכז העיר השוקק הכולל בתי קפה ומסעדות, קניון לב העיר, הדואר המרכזי ובית הכנסת הגדול. בהיבט התחבורתי, קיימת גישה מהירה מהשכונה לעורקי תחבורה מרכזיים ובהם מחלף הסירה, כביש החוף (כביש 2) וכביש 541.

עבור מי המסתייע בתחבורה ציבורית, המיזם "מהיר לעיר" של משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון מבטיח לספק אלטרנטיבה איכותית לרכב הפרטי. בתוכנית: 12 ק"מ של נתיבי תחבורה ציבורית בתוך הרצליה, בדגש על מרכזה, ושדרוג קווי האוטובוס ותדירותם לפי צורכי התושבים.

העבודות להקמת השכונה, שתוכננה על ידי האדריכל גיל שנהב ממשרד כנען שנהב, כבר מתנהלות במרץ. את הפרויקט מקימה עבור נצבא חברת אלקטרה בנייה, כאשר התמהיל כולל דירות של 4,3 ו-5 חדרים, לצד מיני פנטהאוזים, פנטהאוזים ודירות גן.

שרון תוסייה-כהן "שכונה המשלבת בין אורבניות תוססת לסביבה ירוקה ופסטורלית", צילום: באדיבות קבוצת איירפורט סיטי/נצבא שרון תוסייה-כהן "שכונה המשלבת בין אורבניות תוססת לסביבה ירוקה ופסטורלית" | צילום: באדיבות קבוצת איירפורט סיטי/נצבא שרון תוסייה-כהן "שכונה המשלבת בין אורבניות תוססת לסביבה ירוקה ופסטורלית", צילום: באדיבות קבוצת איירפורט סיטי/נצבא

באשר לקהל היעד, אומר תוסייה-כהן: "אנחנו פונים לשני פלחים מרכזיים – משפרי דיור שרוצים להישאר בהרצליה ולגדל את ילדיהם בדירה גדולה ומרווחת יותר, ובמקביל מצמצמי דיור, משפחות ותיקות שהדור הצעיר שלהן כבר עזב את הבית ומעוניינות להחליף את הבתים הפרטיים הגדולים במגורים במרכז העיר ובסמיכות לילדים. בנוסף מגיעות אלינו משפחות מערי השרון הסמוכות – כפר סבא, רעננה ורמת השרון, וגם מתל אביב – ויש גם הורים וילדים שרכשו דירות אחד ליד השני".

גם בעירייה מזהים את חשיבות המיזם לעיר. לדברי ראש העיר פדלון, "הבנייה לגובה בפרויקט נצבא פארק הרצליה מאפשרת יצירת שטח ציבורי רחב ידיים, הכולל בין השאר כיכר גדולה וריאות ירוקות. העירייה עמדה על כך שהתוכנית תכלול גם מבנים המאפשרים לקהילה אפשרויות לחיי תרבות, פנאי והעשרה".

נצבא פארק הרצליה – תעודת זהות

הפרויקט: 3 בניינים ו-2 מגדלים, כ-400 יחידות דיור

המיקום: בפינת הרחובות בן גוריון והעצמאות

התמהיל: דירות 4,3 ו-5 חדרים, מיני פנטהאוזים, פנטהאוזים ודירות גן

האכלוס: הבניין הראשון צפוי להתאכלס בקיץ 2021

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות