אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל מתעכבת בהקמת המפעל בארץ - אך ממשיכה בבניית מקביליו בחו"ל צילום: הרצל יוסף

אינטל מתעכבת בהקמת המפעל בארץ - אך ממשיכה בבניית מקביליו בחו"ל

בעקבות חשיפת השתהות ענקית השבבים, דיווחו כלי תקשורת בארה"ב על המשך עבודות סדירות בהקמת מפעל החברה באורגון. אינטל התחייבה בתחילת השנה שתקים מפעל גם באירלנד, וכעת נראה שרק המפעל הישראלי מתעכב

19.06.2019, 15:56 | מאיר אורבך

העיכובים בהקמת מפעל אינטל בישראל לא מפריעים לפרויקטים דומים אחרים שלה באורגון ובאירלנד: בעקבות דיווח כלכליסט על העיכוב, דיווח העיתון oregon live שהקמת המפעל במדינה נמשכת כסדרה. אינטל מתכננת להעסיק בו עד 1,750 עובדים כבר ב-2021.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת השנה התחייבה החברה להקים את שלושת המפעלים - כשבשלב זה מתעכב רק הישראלי. אורגון היא מוקד פעילות מרכזי של אינטל והיא מעסיקה שם כ-20 אלף עובדים, הכי הרבה מחוץ לעמק הסיליקון עבורה.  

מחכה להרחבה. מפעל אינטל בקריית גת, צילום: הרצל יוסף מחכה להרחבה. מפעל אינטל בקריית גת | צילום: הרצל יוסף מחכה להרחבה. מפעל אינטל בקריית גת, צילום: הרצל יוסף

בוב סוואן, מנכ"ל אינטל, אמר בביקורו בישראל שהחברה מחויבת להקמת המפעל החדש. במסגרת הפרויקט, תשקיע ענקית השבבים עשרה מיליארד דולר בפעילות החדשה, תמורת שורת הטבות שקיבלה ממשרד האוצר. בין השאר, קיבלה מענק של 9.1% מן ההשקעה המתוכננת, שהם כ-3.6 מיליארד שקל שייפרסו על פני עשר שנים עד 2029. רוב המענק יגיע אחרי 2022, כך שבמשרד האוצר עדיין לא צריכים למצוא מקור תקציבי לאותו מענק.

על פי הערכות, הסיבות העיקריות לעיכוב בתחילת העבודות בישראל הם ביצועי החברה ברבעון האחרון, בו הוציאה החברה תחזיות על ירידה של כ-3% בהכנסותיה לשנה הקרובה. אינטל מעסיקה 11.7 אלף עובדים בישראל ו-1,100 נוספים בחברה הבת מובילאיי. בסך הכל, אחראית אינטל לכ-52 אלף משרות ישירות ועקיפות בישראל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
קאר פליי באפל קאר תקבל מערכת הפעלה iPadOS החדשה עם כל האפשרויות למשל מסך כפול וגלישה באינטרנט
שהמכונית במנוחה. טעיתי זה לא צריך להיות בצורת אייפון. למה למשחקים וגלישה באינטרנט. עם שבב A13. קדימה לעבודה עם אייפד שלם במכונית וזה עולה 5,000$. ועם כל האפלקציות באייפון שלך עם FaceID בהגה או למעלה עם אפל פיי למשל בתחנת דלק או מקדונלדס׳ או מגרש חניה. או הרגיל כמו עכשיו גם עם משחקים עבור 2,500$ עם מחוות כמו באייפון. זה לא קשה. קדימה לעבודה. 12.9 אינץ׳ הפוך.
מנכ״ל אפל  |  23.06.19
לכל התגובות