אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 8 שנים ו-83 מיליון דולר: Syqe משיקה את משאף הקנאביס שלה צילום: סאיקי

אחרי 8 שנים ו-83 מיליון דולר: Syqe משיקה את משאף הקנאביס שלה

זהו המשאף המדיד הראשון בעולם לצריכת קנאביס רפואי. מנכ"ל Syqe: "פיתחנו כלי ותוכנית טיפול שמאפשרים לרופאים לרשום קנאביס כתרופה ויגדילו משמעותית את השוק עקב כך"

19.06.2019, 17:37 | צלי גרינברג
חברת הפארמה הטק הישראלית סאיקי מדיקל, המפתחת טכנולוגיות למתן פרמצבטי של צמחים גולמיים בשאיפה, השיקה היום (ד') את משאף הקנאביס הרפואי המדיד הראשון בעולם, לאחר שהשקיעה בפיתוחו 83 מיליון דולר לאורך 8 שנים.

קראו עוד בכלכליסט

המשאף מאפשר מתן צמחים ברמת דיוק ובטיחות של טיפול רפואי, כאשר הצמח הראשון אותו החברה הטמיעה הוא קנאביס רפואי. מחיר המשאף יעמוד על 1950 שקל ומחיר המחסנית (שתכיל את הקנאביס הרפואי) יעמוד על 740 שקל, כאשר המינון המדויק להכנסה לתוכה ייקבע על ידי הרופא המטפל. הן המשאף והן המחסניות נחשבים לאביזרים רפואיים מאושרים ומטופלי הקנאביס הרפואי בעלי הרישיון יהיו זכאים להחזר במסגרת חלק מפוליסות הביטוח השונות בישראל.

משאף של סאיקי מדיקל, צילום: סאיקי משאף של סאיקי מדיקל | צילום: סאיקי משאף של סאיקי מדיקל, צילום: סאיקי

סאיקי תפעל תחילה בישראל, המכילה כיום 46 אלף מטופלי קנאביס רפואי, כאשר 80% מהם צורכים את הטיפול בשאיפה, באמצעות עישון או איוד. שוק הקנאביס הרפואי הישראלי נאמד ב-39 מיליון דולר כיום, והצפי הוא כי השוק העולמי לקנאביס רפואי יגיע ל-37 מיליארד דולר הכנסות עד שנת 2023. שוק המשאפים הכללי נאמד בכ-70 מיליארד דולר בארה"ב ועד 6 מיליארד דולר באירופה.

פרי דוידסון, מייסד ומנכ"ל סאיקי, אמר ל"כלכליסט" כי "השוק הישראלי הוא שוק החדירה שלנו ואנו כבר מאתרים אפשרויות במדינות נוספות בעולם בהן הרגולציה מאפשרת קנאביס רפואי. המוצר הוא יותר ממשאף כפי שמכירים אותו, ולמעשה פיתחנו כלי ותוכנית טיפול שמאפשרת לרופאים לרשום קנאביס כתרופה ויגדילו משמעותית את השוק עקב כך. השלבים הבאים כוללים גם הבאה של המוצר לFDA".

פרי דוידסון, מייסד ומנכ"ל סאיקי מדיקל, צילום: עמית שעל פרי דוידסון, מייסד ומנכ"ל סאיקי מדיקל | צילום: עמית שעל פרי דוידסון, מייסד ומנכ"ל סאיקי מדיקל, צילום: עמית שעל

לסאיקי הונפק היתר לייבא קנאביס רפואי לצרכי מחקר, אותו החברה ייבאה מחברת בדרוקאן ההולנדית. שימוש בתוצרת המיובאת אינו מותר במסגרת המסחרית, אך דוידסון אמר, כי "תהליך הפיתוח שלנו מאוד מורכב ודורש התאמות לתהליך הייצור שלנו. ניתנה לנו ארכה מהיק"ר כדי שנוכל לצאת כבר לשוק ועד להתאמת המיכון שלנו לקנאביס הישראלי. אבל המטרה שלנו היא שתהיה לנו אפשרות להתאים כל קנאביס בכל מדינה. אנחנו בעדכון שוטף עם היק"ר בנושא כל הזמן".

חברת טבע תשווק את משאפי החברה באופן בלעדי בישראל, לאחר שחתמה עימה ב-2016 על הסכם שיווק והפצה במסגרתו סאיקי תהיה אחראית על ייצור המשאף והמחסניות המתכלות, וטבע ישראל תשווק ותפיץ לרופאים, אחיות, בתי חולים, מרפאות כאב, מרפאות אונקולוגיות, בתי מרקחת ועוד.

סאיקי מציינת בהודעת ההשקה למשאף, כי הוא יסופק ישירות לבית המטופל על ידי סל"א מקבוצת טבע, או באמצעות בתי מרקחת מורשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
חומר טחון בתאי פלסטיק זה לא תרופה די לשקרים
לו היו מחברים את פרי למכונת אמת היא הייתה מתפוצצת כשהוא מתאר המכשיר שלו כתרופה... הוא מכיר מצויין מה זה אפקט הפמליה ויודע שאין קשר בין חומר טחון (שום המצאה) לבין תרופה...במכשיר הזה זן אחד בלבד (גרוע ביותר) שום תרופה ושום נעליים...
יעל  |  20.06.19
לכל התגובות