אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג מזהירה: הטלוויזיות החכמות שלנו חשופות למתקפות סייבר צילום: מבלוג Shazam

סמסונג מזהירה: הטלוויזיות החכמות שלנו חשופות למתקפות סייבר

החברה פרסמה ציוץ ובו הזכירה לבעלי מסכים מתוצרתה להפעיל את כלי האבטחה המובנים בהם, מבלי להסביר האם מדובר באזהרה כללית או במענה לאיום ספציפי. כך תפעילו את האנטי וירוס של הטלוויזיה בקלות

19.06.2019, 22:32 | רפאל קאהאן

סמסונג מזכירה למשתמשיה שהטלוויזיות החכמות שלה פגיעות למתקפות סייבר כמו כל מחשב או סמארטפון. "מינעו מתקפות של נוזקות על הטלוויזיה שלכם, וסירקו אותה כל כמה שבועות לאיתור וירוסים", נכתב בחשבון הטוויטר של שירות התמיכה בסמסונג ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של the Verge, שזיהה לראשונה את הציוץ, מדובר בהצהרה משונה; לא ברור האם הוא פורסם כתגובה למתקפה ספציפית, או לפרצת אבטחה בטיזן, מערכת ההפעלה של טלוויזיות החברה. כמו כן, לא מן הנמנע שמדובר באזהרה כללית: כל מכשיר שמחובר לאינטרנט חשוף למתקפות סייבר בלי קשר ליצרן שמאחוריו, ומוטב לזכור זאת.

טלוויזיה חכמה של סמסונג טלוויזיה חכמה של סמסונג טלוויזיה חכמה של סמסונג

סמסונג הסבירה שניתן לטפל באיומי האבטחה האפשריים על ידי כלים שמובנים בטלוויזיות עצמן: אנטי וירוס שהוא חלק ממערכת ההפעלה. כדי להפעיל אותו, יש להיכנס לתפריט ההגדרות, לבחור בתפריט "כללי", לעבור אל "מנהל מערכת", לבחור באפשרות "אבטחה חכמה" ולהפעיל את הסריקה. מוזר שסמסונג לא הגדירה את פעולת האנטי וירוס כאוטומטית, או הפעילה אותה מרחוק בעדכון תוכנה.

אמנם ישנן נוזקות רבות שתוקפות מכשירים מקוונים באופן כללי, אך טרם זוהתה נוזקה שמיועדת דווקא לטלוויזיות חכמות או מתמקדת בטלוויזיות של סמסונג. ואולם, בהתחשב בצמיחה המתמשכת בתפוצת המוצרים האלה - בדגש על של סמסונג עצמה - לא מן הנמנע שנראה נוזקות שכאלה בעתיד הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות