אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורדת דירוג שלישית בתוך 14 חודשים לחברת מדלי צילום: גטי אימג'ס

הורדת דירוג שלישית בתוך 14 חודשים לחברת מדלי

חברת הדירוג מעלות חתכה את הדירוג של חברת האשראי החוץ בנקאי האמריקאית לרמת BBB מינוס; תשואות האג"ח נסחרת בתשואת זבל של 17.6%

20.06.2019, 08:27 | אורי גלאור

חברת הדירוג מעלות הורידה אתמול (ד') לקראת תום יום המסחר את הדירוג של מדלי בשלושה נוצ'ים לרמה של -BBB מרמה של -A, והכניסה את הדירוג ל- CreditWatch עם השלכות שליליות עקב צפי לאי עמידה בהתניה פיננסית ואי ודאות לגבי המיזוג. מדלי קפיטל היא חברה לפיתוח עסקים (BDC), שעוסקת במתן אשראי לחברות בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הדירוג מציינת כי הורדת הדירוג משקפת את התקרבות החברה להפרת התניה פיננסית באגרות החוב שהונפקו בישראל בהיקף של 120 מיליון דולר הנפרעות בשנת 2024, אשר עלולה להביא לפרעון מידי של אגרות החוב.

עוד חברת הדירוג מציינת כי ה-NAV (שווי נכסים נטו) ירד נכון לסוף הרבעון הראשון ל -278 מיליון דולר, כאשר אם החברה תדווח בשני הרבעונים העוקבים על NAV הנמוך מ-275 מיליון דולר, היא תגיע לאירוע של כשל פרעון שעלול להביא לפרעון מידי של אגרות החוב. בנוסף מציינים במעלות כי עדין קיימת אי ודאות רבה לגבי ביצוע ועיתוי המיזוג בין החברה לבין SIC ו-MDLY.

מימין בעלי השליטה במדלי סת מימין בעלי השליטה במדלי סת' טאוב וברוק טאוב | צילום: גטי אימג'ס מימין בעלי השליטה במדלי סת

מעלות מציינים כי הם עשויים להוריד את הדירוג של MCC אם ביצועי תיק ההשקעות שלה ימשיכו להתדרדר כך שה-NAV ירד מתחת ל-275 מיליון דולר ברבעון המסתיים ביום ה-30 ביוני 2019, או ברבעונים שאחריו. עוד מציינים במעלות כי ישקלו פעולת דירוג שלילית אם יהיו סבורים כי MCC תגיע לאירוע כשל פרעון בהיעדר התפתחויות בלתי צפויות.

במעלות מציינים כי הם עשויים להוציא את הדירוג מרשימת המעקב אם יהיו סבורים כי MCC נמצאת במסלול ברור ומוגדר להשלמת המיזוג לפני שתגיע לאירוע שעשוי להוביל לפירעון מידי של האג"ח שמועד פירעונן ב-2024.

האג"ח של מדלי הונפקה בינואר 2018, כאשר גייסה חוב דולרי בהיקף של 413 מיליון שקל בריבית של 5.05%. מדלי חטפה מאז ההנפקה כשתי הורדות דירוג, אחת באפריל ואחת בדצמבר 2018, כאשר דירוג האשראי של החברה ירד מרמה של +A לרמתה של -A, וכעת זוהי הורדת הדירוג השלישית כאשר הדירוג נחתך הפעם בשלושה נוצ'ים לרמה של -BBB.

האג"ח של מדלי נסחרת במדד תל בונד דולרי, נראה כי נוכח הורדת הדירוג אגרות החוב לרמה של BBB- האג"ח של מדלי תצא מהמדד, כיום האג"ח של מדלי נסחרת בתשואת זבל של 17.6%.

כל הורדת דירוג מביאה לעליה של 0.25% בשיעור הריבית שמדלי נדרשת לשלם למחזיקי האג"ח. בנוסף לכך עקב הירידה בהונה העצמי של החברה מתחת ל-285 מיליון דולר החברה נדרשת לשלם כ-0.5% שיעור ריבית נוספת למחזיקי האג"ח.

הריבית המקורית בהנפקה שהחברה נדרשה לשלם למחזיקי האג"ח עמדה על 5.05%, כאשר טרום ירידת הדירוג הנוכחית שיעור הריבית אותה החברה נדרשה לשלם למחזיקי האג"ח עמדה על כ-6.05%, כעת לאחר הורדת דירוג של שלושה נוצ'ים החברה תצטרך לשלם תוספת ריבית של 0.75% למחזיקי האג"ח, קרי הריבית אשר החברה תצטרך לשלם למחזיקי האג"ח תעמוד על כ-6.80%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות