אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך להורדת ריבית בארה"ב: הדולר יורד ל-3.57 שקלים צילום: שאטרסטוק, אי פי איי

דיווח שוטף

בדרך להורדת ריבית בארה"ב: הדולר יורד ל-3.57 שקלים

לאחר החלטת הריבית בארה"ב אמש, המטבע האמריקאי יורד ב-0.9% מול השקל; יוסי לב, פעילים: "המסר המרכזי שהשוק שואב מישיבת הפד הוא שזו הפעם הראשונה שהבנק מדבר במפורש על הורדת ריבית, אפילו שהוא לא מציין את העיתוי"

20.06.2019, 14:27 | כתבי שוק ההון

הדולר נחלש היום (ה') מול המטבעות המובילים בעולם כאשר בשוק המקומי הוא מאבד 0.9% מערכו ונסחר תמורת 3.57 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע להיחלשות המטבע האמריקאי היא החלטתו של הבנק האמריקאי המרכזי, הפדרל ריזרב, להותיר אמש את הריבית ללא שינוי, בטווח שבין 2.25% לבין 2.5% - בהתאם לתחזיות השוק.

בבנק המרכזי צופים כעת כי הריבית תישאר ללא שינוי ב-2019, אם כי קיימת מחלוקת בנושא בין הבכירים. ב-2020 צופים בפד הורדת ריבית אחת וב-2021 העלאה אחת.

בשעות בטרם פרסום ההחלטה נסחרו שוקי המניות האג"ח והמט"ח ביציבות. מיד עם פרסום ההחלטה עברו שוקי המניות לעליות, בשוק האג"ח ירדו התשואות והמטבע האמריקאי החל להיחלש. לדברי יוסי לב, סמנכ"ל השקעות ב"פעילים" מדובר באינדיקציה לכך שהשוק קיבל בסיפוק את ההחלטה.

המגמה החיובית נמשכת גם היום כאשר עליות חדות נרשמות בשוקי המניות האסיתיים והחוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות.

במהלך מסיבת העיתונאים שהתקיימה לאחר פרסום ההחלטה הדגיש היו"ר את שוק העבודה החזק, הפעילות הכלכלית שצומחת בקצב מתון, וכן האינפלציה המתונה.

"למרות שהפד בהצהרתו לא צופה הפחתת ריבית בשנת 2019 (בניגוד לציפיות השוק) העדיפו המשקיעים להתמקד 'במפת הנקודות' (DOTS) שם מעריכים חברי הפד כי תתכן ירידת ריבית עוד השנה וזה מסביר היחלשות הדולר לאחר ההודעה", אומר יוסי לב.

"נראה כי המסר המרכזי שהשוק שואב מהישיבה הינו שזו הפעם הראשונה שהפד מדבר במפורש על הורדת ריבית, אפילו שהוא לא מציין את העיתוי", סיכם.

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'רום פאוול | צילום: AP יו"ר הפד ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות