אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין מוותר על עסקת הליפסטיק צילום: עמית שעל

אלשטיין מוותר על עסקת הליפסטיק

בעל השליטה בנכסים ובניין מוותר על עסקת בעלי העניין שבמסגרתה תרכוש החברה את הזכויות בבניין בניו יורק מידי מספר גורמים, בהם חברת אירסה שבשליטתו, בעסקה של 471 מיליון דולר

20.06.2019, 09:04 | גולן חזני
בעל השליטה בנכסים ובניין אדוארדו אלשטיין שוקל לוותר על עסקת בעלי העניין שבמסגרתה תרכוש החברה את הזכויות בבניין הליפסטיק בניו יורק מידי מספר גורמים, בהם חברת אירסה שבשליטת אלשטיין בעסקה של 471 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים אלשטיין הביע באוזני מקורביו את כוונתו.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה המדוברת כוללת את רכישת הקרקע ב־51 מיליון דולר ונטילת חוב של 420 מיליון דולר. הקרקע שעליה יושב הבניין מוחכרת בחוזה ארווך טווח לקבוצה שבה שותפה אירסה יחד עם גורם נוסף. העסקה הזו היא אחד הגורמים המרכזיים להתקוממות של מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח, החברה־האחות של דיסקונט השקעות (דסק"ש) — בעלת השליטה בנכסים ובניין.

בימים אלו דסק"ש, שמחזיקה ב־68.8% מנכסים ובניין, נמצא בהליכי הצעת רכש לכלל מניות החברה שנמצאות בידי הציבור (31.2%). גם העסקה הזו מעוררת חששות בקרב מחזיקי האג"ח, שכן אם נכסים ובניין תהפוך לחברה פרטית, אלשטיין יוכל לבצע עסקאות בעלי עניין בקלות רבה יותר.

ל"כלכליסט" נודע כי בית ההשקעות פסגות, שמחזיק ב־1.3% מנכסים ובניין, התנה את תמיכתו בהצעת הרכש בכך שאלשטיין יתחייב שכל עסקת בעלי עניין עתידית שהוא ירצה לבצע תובא לאישור מחזיקי האג"ח של נכסים ובניין, גם לאחר שהחברה תהפוך לפרטית. כמו כן, פסגות דורש כי אלשטיין יתחייב שלא לבצע שינוי באסטרטגיה של נכסים ובניין, גם לאחר שתהפוך לפרטית, ככל הנראה מתוך רצון למנוע מהחברה להיכנס לארץ מוצאו של אלשטיין — ארגנטינה, שבה מצויים רוב עסקיו.

בניין ליפסטיק מנהטן השדרה השלישית ניו יורק, צילום: wikiarquitectura בניין ליפסטיק מנהטן השדרה השלישית ניו יורק | צילום: wikiarquitectura בניין ליפסטיק מנהטן השדרה השלישית ניו יורק, צילום: wikiarquitectura

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות