אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רנו ניסאן ו-Waymo האמריקאית ישתפו פעולה בפיתוח רכב אוטונומי צילום: Waymo

רנו ניסאן ו-Waymo האמריקאית ישתפו פעולה בפיתוח רכב אוטונומי

הרכבים שיפותחו במשותף יפרסו הן בצרפת והן ביפן; רנו ניסאן מנסה לתקן את הנזק התדמיתי שנגרם לה בעקבות ביטל העסקה עם קרייזלר

20.06.2019, 11:17 | תומר הדר

רנו ניסאן תחבור ל-Waymo האמריקאית לפרויקטים לפיתוח רכב אוטונומי. לפי היצרניות, שיתוף הפעולה מיועד הן לפיתוח רכבים להסעת נוסעים והן לפיתוח של רכבים מיוחדים להובלת חבילות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי היצרניות, הרכבים שיפותחו במשותף יפרסו הן בצרפת והן ביפן - אך עם זאת, הן אינן מציינות מתי הרכבים הללו יחלו לנסוע בכבישים ציבוריים או בכבישים סגורים למטרות ניסוי.

רנו ניסאן , צילום: איי אף פי, בלומברג רנו ניסאן | צילום: איי אף פי, בלומברג רנו ניסאן , צילום: איי אף פי, בלומברג

Waymo - חברת הבת של גוגל - משתפת כיום פעולה בין היתר עם FCA, החברה האם של פיאט וקרייזלר וגם עם JLR, החברה האם של יגואר ולנד רובר.

רכב אוטונומי של וויימו Waymo, צילום: Waymo רכב אוטונומי של וויימו Waymo | צילום: Waymo רכב אוטונומי של וויימו Waymo, צילום: Waymo

לפי הדעתו של מנכ"ל רנו, תיירי בולורה: "אנו מרמינים שהשותפות תאיץ את מחויבותנו לספק שרותי מוביליות משותפים שיעניקו יתרונות לאקוסיסטם של ענף הרכב, מה שיעביר את נושא הנהיגה האוטונומית לשווקי יעד מרכזיים". מנכ"ל Waymo, ג'ון קרפצ'ק הוסיף:  "מדובר בהזדמנות עבורנו להביא את הטכנולוגיה האוטונומית לשלב הגלובאלי עם שותף המאמין בחדשנות".

בפועל, שיתוף הפעולה בין רנו ניסאן ו-Waymo מיועד לא רק לפתח מכוניות אוטונומיות. בימים אלה נאבקת רנו ניסאן לתקן את הנזק התדמיתי שנגרם לשותפות בעקבות הודעתה של קרייזלר על רכישת מחצית ממניות רנו - והתפוצצות העסקה, בין היתר עקב לחצים מצידה של ניסאן. הודעה על מחויבות משותפת לפיתוח של רכב אוטונומי באמצעות חברה גדולה ומוכרת מיועדת בין היתר גם להרגיע את המשקיעים המודאגים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות