אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת יעדים רכשה 3,000 מ"ר בפארק הורוביץ ברחובות צילום: קבוצת יעדים

קבוצת יעדים רכשה 3,000 מ"ר בפארק הורוביץ ברחובות

במתחם במערב העיר, שישתרע על פני 430 דונם, יינתן דגש רב לעירוב שימושים של מסחר ותעסוקה. עד כה אישרה הוועדה המקומית שבע תוכניות נקודתיות, בדרך לאישור הוועדה המחוזית. "זה יהיה הפארק הכי יפה בארץ"

23.06.2019, 09:34 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

אחרי שכבר רכשה לעצמה רזומה של אחת הערים המתפתחות בישראל, ממשיכה רחובות לצמוח ומושכת אליה משפחות צעירות ומשפרי דיור. כמי שמובילה את מדד איכות החיים של הלמ"ס, אין זה מפתיע שתוך פחות מעשור זינק מספר תושביה של רחובות ב-25%, לכ-150 אלף. ברקע התוכניות להקמת שכונות חדשות, ובראשן שכונת רחובות מזרח, והתגבשותם של מתחמי תעסוקה ומסחר מתקדמים, עתידה ההגירה החיובית לעיר רק להוסיף ולגבור.

בשטח עצמו, בכל אופן, מורגשת ההתעוררות היטב. על פי נתוני הלמ"ס שנותחו בידי ארגון קבלני רחובות, התחלות הבנייה בעיר טיפסו במהלך 2018 בלא פחות מ-57% ביחס לשנה שקדמה לה, מ-700 ליותר מ-1,100 יחידות דיור.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

 

הגידול הצפוי במספר התושבים חייב את עיריית רחובות בהמצאתם של פתרונות תעסוקה ומסחר. פארק הורוביץ במערב העיר, שכבר הפך מוקד משיכה מוביל לחברות היי-טק וביו-טכנולוגיה, הוא מהבולטים שבהם. לאחר שהיוזמה לפיתוח מואץ של הפארק במסגרת הוותמ"ל אשר דיברה על הקמת 7,000 יחידות דיור חדשות ירדה מסדר היום, מקדמת כעת העירייה תוכנית משלה לשדרוג אזור התעסוקה הקיים. מדובר בתוכנית בשטח של כ-430 דונם, ללא מגורים ועם דגש על עירוב שימושים אחר – משרדים, היי-טק, מסחר ובילוי. עד כה אישרה הוועדה המקומית שבע תוכניות נקודתיות, בהתאם לתוכנית הראשית שתועבר בהמשך לוועדה המחוזית.

פארק הורוביץ. "הביקוש רב עוד לפני שהבנייה החלה" , צילום: קבוצת יעדים פארק הורוביץ. "הביקוש רב עוד לפני שהבנייה החלה" | צילום: קבוצת יעדים פארק הורוביץ. "הביקוש רב עוד לפני שהבנייה החלה" , צילום: קבוצת יעדים

"מטרת העירייה היא להזניק את האזור קדימה, וזאת על בסיס המאפיינים הייחודיים לעיר והעוגנים הכלכליים הקיימים בה, תוך יצירת ערך למועסקים, לסטודנטים ולמבקרים בפארק", אומרים בעיריית רחובות. "בהמשך יפותח פארק הורוביץ עם מרחבים ציבוריים אטרקטיביים שילוו בחזיתות מסחריות לאורך הרחובות. באזור זה גם מתוכן פרויקט לבניית מעונות סטודנטים".

לצד קרבה למוסדות האקדמיים של מכון ויצמן והמרכז האקדמי פרס, יתרון משמעותי שמציע פארק הורוביץ נוגע להיבט התחבורתי ולסמיכותו לעורקי תחבורה ראשיים דוגמת כביש 411, כביש 431, כביש 42, כביש 531 וכביש 6. רוח גבית נוספת עתידים לספק תחנת הרכבת השנייה של העיר, הצפויה לקום בסמוך, כמו גם העבודות ברשת הדרכים העירונית והאזורית, הכוללים מחלף חדש בצומת הכבישים 411 ו-410, הרחבת הכבישים וסלילת רשת שבילי אופניים אשר יחזקו את הנגישות לפארק.

מנפצים את הסטיגמה

החזון האופטימי שמציגה העירייה המקומית מחלחל היטב גם אל השחקנים הפועלים בפארק הורוביץ. "מי שמבין בנדל"ן מסחרי רואה לאן נושבת הרוח – הולך לקום כאן פארק העסקים הכי גדול והכי יפה בארץ", אומר מוטי אברג'יל, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת יעדים. "מגיעה לכאן אוכלוסייה איכותית לצד גופי היי-טק מובילים, שמעניקים לפארק אופי ייחודי ויוקרתי. עם ההתעניינות והביקוש אי-אפשר להתווכח – וזה עוד לפני שהבנייה בכלל התחילה".

קבוצת יעדים רכשה במתחם הורוביץ כ-3,000 מ"ר, וכעת היא משווקת בהם משרדים בשטח של 150-50 מ"ר.  "אחת ההתמחויות שלנו היא לדעת לזהות הזדמנויות אטרקטיביות באזורים מתפתחים, ומתחם הורוביץ בהחלט עונה על הקריטריון", אומר אברג'יל. "מדובר למעשה בהשקעה ללא סיכון – זה לא פרויקט ערטילאי שסביבו מרחפים סימני שאלה, בפרויקט הזה הכל מגובה בתוכניות ואישורים. העירייה נותנת למתחם הזה רוח גבית, ממש מטיסה את המיזם הזה באוויר. הדברים כל הזמן בתזוזה, מתקדמים ומתפתחים. אנחנו הבעלים הבלעדיים של הקרקעות, אצלנו אין מתווכים ואין שחקני משנה, כך שמי שמצטרף אלינו יודע בדיוק לקראת מה הוא הולך. כמו שאנחנו רואים את הדברים, הרווח הוא כפול: גם לקבוצת יעדים וגם למשקיעים שחוברים אלינו".

מוטי אברג מוטי אברג'יל. "ליהנות מנכס ומתשואה יפה – גם עם הון צנוע" | צילום: יוסי סוריק מוטי אברג

על אוכלוסיית היעד אליה מכוונת הקבוצה, מספר אברג'יל כי "אנחנו בפירוש כתובת גם לבעלי הון עצמי צנוע שמחפשים אפיק יצירתי להשקעה. מגיעים לקבוצת יעדים גם אנשים עם סכומים של 400-100 אלף שקל שבמקום לראות את הכסף שלהם מעלה אבק בבנק, רוצים להשקיע ולגרום לו לעבוד בשבילם.

"תחום הנדל"ן המסחרי סובל מתדמית שגויה ולא בצדק", עונה אברג'יל לאלה הרואים בשוק הזה זירה הפכפכה ורצופת פיתויים וסיכונים. "מדובר בנכס מניב ורווחי יותר מאשר נכס בבנייה רוויה, ולא פחות חשוב – פה אין דבר כזה להשתעבד למשכנתא. עם הכוונה נכונה, ליווי וייעוץ, ניתן להגיע גם לתשואה שנתית של 11%-12%. אנשים חייבים להשתחרר מדעות קדומות, לשנות גישה ולהפנים: השקעה במשרדים מאפשרת להגיע לנכס וליהנות מתשואה יפה גם עם הון עצמי לא גדול".

"מבחינתנו יש פה גם היבט פטריוטי, סוג של גאווה מקומית", מוסיף אברג'יל, העומד בראש הקבוצה הרחובותית. "החיבור שלנו לעיר ולקהילה הוא חזק מאוד, ואנחנו רוצים לראות את רחובות צועדת קדימה ומבצעת עוד קפיצת מדרגה".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות