אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל וסרצ'לייט הגיעו לפשרה, מכירת השליטה בבזק נחתמת צילום: רויטרס

הראל וסרצ'לייט הגיעו לפשרה, מכירת השליטה בבזק נחתמת

סרצ'לייט נענתה לדרישת הראל להקטין את היקף הסכום בקופת בי-קום, בעלת השליטה בבזק, מ-695 מיליון שקל ל-680 מיליון שקל; הראל הסירה את התנגדותה לעסקה ובשעה זו חותמת הקרן על ההסכם לרכישת השליטה בחברת התקשורת

20.06.2019, 15:40 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בדרך לביצוע עסקת בזק: קרן סרצ'לייט מסכימה להתפשר לבקשת הראל.

קראו עוד בכלכליסט

סרצ'לייט הסכימה להוריד את התנאי בעסקת בזק, לבקשת הראל, ולדון בפתרון לסוגיית שיעבוד המניות. בעקבות כך הסירה הראל את התנגדותה לעסקה והיא נחתמת בשעה זו (יום ה') בתל אביב.

מטה בזק, צילום: רויטרס מטה בזק | צילום: רויטרס מטה בזק, צילום: רויטרס

         

המחלוקת נסבה סביב תנאי במתווה עסקה שקובע שביום סגירת העסקה (לאחר שמשרד התקשורת יעניק לסרצ'לייט את היתר השליטה), בקופת בי-קום, בעלת השליטה בבזק, יהיו לפחות 695 מיליון שקל.

הראל התנגדה לכך והובילה דרישה להקטין את הסכום, כך שבמקרה שיהיו הוצאות לא צפויות, לא יתאפשר לסרצ'לייט לנצל זאת על מנת שלא לבצע את העיסקה ולסגת מהשתלטות על בזק.

הראל ונאמן האג"ח דרשו להקטין את הסכום ל-680 מיליון שקל, ובנוסף לבקשת הראל הוחרגו הוצאות משפטיות מהסכום. אתמול הסכימה סרצ'לייט לסכום החדש בתנאי שהעיסקה תאושר והיום אישרה את הסכמתה שוב גם לפני החתימה.

באשר לשיעבוד המניות - הראל הודיעה לנאמן לפני דקות ספורות כי "בהתאם להודעת בי-קום להראל, לפיה סרצ'לייט הסכימה לתיקון סעיף הנזילות כפי שדובר בין הצדדים, וכן כי היא מוכנה לבחון פתרונות לסוגיית רישום השיעבוד, הראל מסכימה לעדכון שיעור ההצבעה ל-70% ולחתימה על החוזה עם סרצלייט. הראל שומרת על זכותה להצביע לפי שיקול דעתה בהצבעה באסיפת מחזיקי אגרות החוב, שתכונס בהתאם לסעיף 350 לחוק החברות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות