אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק הקנדי נובה סקוטיה הפך לבעל עניין בשטראוס צילום: עמית שעל

הבנק הקנדי נובה סקוטיה הפך לבעל עניין בשטראוס

חמש שנים לאחר שרכש 3% ממניות החברה, סדרת רכישות נוספת בשבועות האחרונים הפכה את הבנק לבעל עניין - עם החזקה של 600 מיליון שקל. הפרטים המלאים על הרכישות יפורסמו בהמשך

20.06.2019, 16:45 | נורית קדוש
בעל עניין חדש בשטראוס: כחמש שנים לאחר שהחל ברכישת מניות קבוצת שטראוס והחזיק בכ-3% מהחברה, סדרת רכישות בשבועות האחרונים הפכה הבוקר את הבנק הקנדי נובה סקוטיה לבעל עניין ביצרנית המזון הישראלית עם החזקה של כ-600 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

שטראוס פתחה הבוקר את המסחר בת"א בשווי שוק של 11.7 מיליארד שקל ועלייה במניה מובילה אותה לכמעט 11.9 מיליארד שקל. הבנק ביצע את הרכישות באמצעות זרוע ההשקעות שלו 1982 אסט מנג׳מנט. בשטראוס ציינו בדיווח למשקיעים כי טרם התקבלו מלוא הפרטים מנובה סקוטיה וכי עם השלמת תוציא החברה דיווח משלים.

במהלך השנה שעברה, תיעלה משפחת שטראוס את השווי הגבוה של החברה לטובת מימוש רווחים: המשפחה מכרה מניות בהיקף של 240 מיליון שקל, בשתי מנות.

את שטראוס מובילים כיו"ר עפרה שטראוס וכמנכ"ל גיורא בר דעה. החברה חתמה את הרבעון הראשון השנה עם עלייה של 14% ברווח הנקי ל-184 מיליון שקל ועלייה של 5.7% ברוווח התפעולי ל-269 מיליון שקל. ההכנסות ירדו ב-2.8% ל- 2.106 מיליארד שקל.

גיורא בר דעה מנכ"ל שטראוס , צילום: נמרוד גליקמן גיורא בר דעה מנכ"ל שטראוס | צילום: נמרוד גליקמן גיורא בר דעה מנכ"ל שטראוס , צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות