אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"סבלתי מהסרטן כדי להיות מסוגלת לעזור לנשים כמוני להרגיש יותר טוב עם עצמן" צילום: יוגב עמרני

הכמוסה

"סבלתי מהסרטן כדי להיות מסוגלת לעזור לנשים כמוני להרגיש יותר טוב עם עצמן"

לפני 9 שנים מיכל קולט ארבל חלתה בסרטן שד, שהותיר אותה עם שד אחד "חצוף וגאה", אבל בלי פיטמה. לרפואה לא היה מה להציע לה, אז היא החלה לייצר פיטמות סיליקון, לעצמה ולנשים כמוה. כך היא מחזירה להן את הביטחון העצמי, השמחה והגוף השלם

21.06.2019, 08:04 | קרן צוריאל הררי וליעד ליבנה

"כשאישה חולה בסרטן שד, ובעצם בכל משבר, את שואלת - למה דווקא אני, למה דווקא עכשיו. עולות שאלות לגיטימיות. ואני זוכרת שהבאתי את זוג הפטמות הראשון שלי לצעדת סוזן קומן, ארגון בינלאומי לסרטן שד, וחברה דחפה אותם לחזייה, תפסה לעצמה את השדיים ופרצה בבכי. הסתכלתי עליה וזה היה כמו רגע של גילוי. אמרתי לעצמי, 'זה למה'. אני סבלתי בשביל להיות מסוגלת לעזור לנשים כמוני להרגיש יותר טוב עם עצמן ולחזור למיניות אקטיבית, ללכת לחדר כושר בלי לפחד ופשוט להרגיש טוב עם עצמן. אני זוכרת שיצאתי מהמקלחת והייתי צריכה 40 דקות להירגע מעצמי".

זה הופך את הסיפור שלך להצלחה, לא רק להתמודדות עם סרטן.

"הרבה נשים נופלות בסוף הטיפול בסרטן השד. אם לא הייתי מוצאת מיד משהו שישמח אותי ויעורר בי התרגשות גדולה, יתכן שההתמודדות היתה יותר ארוכה, אבל ברור לי שבסוף הייתי עושה מזה משהו טוב; זה לא חייב להיות עסק בינלאומי לפטמות. הרבה נשים הופכות בעקבות המחלה לגרסה יותר טובה של עצמן". 

 

 

מיכל קולט-ארבל הפכה לגירסה הטובה יותר של עצמה כאשר הלכה ללמוד כיצד לייצר פרוטזות וחלקי גוף – מקצוע שקיבל את השם הנהדר "מדיקל ארט". בהמשך היא הקימה את פינק פרפקט, חברה שמייצרת פטמות מסיליקון לנשים שחלו בסרטן השד. "בהתחלה אמרתי שאני עושה את זה גם אם אהיה הלקוחה היחידה של עצמי, כי אני צריכה את הפתרון הזה. חשבתי שאעשה את זה כמו תחביב: אחת לחודש תגיע מישהי, אעצב לה פטמות ואעשה אותה שמחה. אבל אחרי חודשיים, כשנשים ורופאים הבינו שזה קיים, לא יכולתי להמשיך גם לעבוד (כמנהלת שיווק) וגם לייצר פיטמות", היא מסבירה בשיחה בפודקאסט "הכמוסה". כיום רוב הלקוחות שלה מגיעים מחו"ל, בעיקר מארה"ב.

מיכל קולט ארבל. "חשבתי שאעשה את זה כמו תחביב", צילום: יוגב עמרני מיכל קולט ארבל. "חשבתי שאעשה את זה כמו תחביב" | צילום: יוגב עמרני מיכל קולט ארבל. "חשבתי שאעשה את זה כמו תחביב", צילום: יוגב עמרני

איך זה עובד?

"חד-צדדיות (כאלה שעברו כריתה של שד אחד), כמוני, באות אליי או מקבלות הביתה ערכה שיש בה סיליקון, שצריך לערבב אותו והוא מתקשה על העור ויוצר תבנית מהפטמה הקיימת. התבנית הזו היא ברמת דיוק של טביעת אצבע: רואים את כל הפומיות והקמטוטים. מהתבנית הזו אני עושה תבנית שממנה אני מייצרת 6-8 פטמות. עבור הדו-צדדיות זה כמו למדוד שמלה: הן באות, יש לי קופסה עם כמה מאות והן מודדות. הפטמות הן מסיליקון מאוד רך, כי אני רוצה לדמות כמה שאפשר את הדבר האמיתי, והצבע נמצא בתוך הסיליקון כך שהפטמה לא משנה את צבעה".

את הפטמות מדביקים לשד עם דבק רפואי, והן דבוקות היטב למשך שבועיים, כך שאם מושכים את קצה הפטמה כל העור נמשך איתה. כעבור שבועיים מסירים את הפטמה, מנקים מהדבק – ומדביקים שוב. פיטמה מחזיקה בדרך כלל שנתיים.

תסבירי למי שלא מבין: החלמת, עשית ניתוחים והיה לך זוג שדיים גאה ויפה. מה המשמעות של פיטמה אחת חסרה?

"זה מתחיל מללכת לבחור בגד ים, ללכת לחדר כושר ולהיות רגועה כשאת מתפשטת במלתחות, ועד יחסים אינטימיים, להתפשט מול הילד, ולהיות רגישה לזה שאת נכנסת לחדר קר ושמה יד רק על ציץ אחד. היה לי קשה להתמודד עם זה. את רוצה שהגוף יהיה שלם, וזו גם תזכורת – כל התפשטות, כל התלבשות וכל מקלחת – שהיה לך סרטן. הרגשתי שאני לא יכולה להמשיך את חיי עד שלא אחזור למראה הקודם שלי, השלם. הדבר הקטן הזה הופך ברגע אחד את השדיים מברכיים לציצים.

"סבלתי מהסרטן כדי להיות מסוגלת לעזור לנשים כמוני להרגיש יותר טוב עם עצמן"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"סבלתי מהסרטן כדי להיות מסוגלת לעזור לנשים כמוני להרגיש יותר טוב עם עצמן"

"באות אלי נשים שאומרת, 'לא אכפת לי, אבל עכשיו התחלתי לצאת' או 'התחיל הקיץ', והן באות רק בקטנה, לשפר את המראה שלהן, וכשהן שמות את הפטמות על השדיים הכרותים הם חוזרים להיות השדיים שהיו להן. ולמרות שהן לא חשבו שזה משמעותי, הן פורצות בבכי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות