אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופס: לגו חשפה בטעות את הדור הבא של לנד רובר דיפנדר צילום: לנד רובר

אופס: לגו חשפה בטעות את הדור הבא של לנד רובר דיפנדר

היצרנית הדנית השיקה ערכת הרכבה לדגם החדש של רכב השטח הבריטי המיתולוגי, שטרם נחשף רשמית

22.06.2019, 19:46 | אודי עציון

ביטחון מידע זה לא משחק ילדים: יצרנית ערכות ההרכבה הדנית לגו חשפה בסוף השבוע ערכת הרכבה חדשה, לגו טכניק 42110, ללנד רובר דיפנדר. מדובר בדגם מתוחכם, עם 2,573 חלקים, מערכת הגה אמיתית ואפילו תיבת הילוכים עם 4 מהירויות. לגו ממליצה על הערכה לילדים בגיל 11 ומעלה, ובבריטניה, שם נחשפה באופן טבעי, היא תעלה לא מעט - 160 לירות שטרלינג.

קראו עוד בכלכליסט

רק שיש בעיה אחת: הדיפנדר שמאפשרת הערכה לבנות, ושתמונתו מופיעה על האריזה שלה, הוא הדור הבא של הדגם, שלנד רובר עדיין לא שחררה לפרסום את תמונותיו ושעיצובו הסופי עדיין סודי.

אב הטיפוס המוסווה של הלנד רובר דיפנדר החדש, צילום: לנד רובר אב הטיפוס המוסווה של הלנד רובר דיפנדר החדש | צילום: לנד רובר אב הטיפוס המוסווה של הלנד רובר דיפנדר החדש, צילום: לנד רובר

סיום ייצור הלנד רובר דיפנדר האחרון, צילום: לנד רובר סיום ייצור הלנד רובר דיפנדר האחרון | צילום: לנד רובר סיום ייצור הלנד רובר דיפנדר האחרון, צילום: לנד רובר

דיפנדר הוא רכב שטח מיתולוגי, התשובה הבריטית לג'יפ האמריקאי, שיוצר ללא הפסקה במשך 67 שנים מאז 1949, והיווה את הבסיס לדגמי לנד רובר המוכרים. יותר מ-2 מיליון דיפנדרים יוצרו במהלך השנים, ונמכרו בין השאר בארץ לחובבי ומדריכי טיולים, ליחידות מיוחדות בצה"ל וכבסיס לרכב הממוגן הצה"לי "דוד".

למרות שהדיפנדר האחרון ירד בטקסיות מפס הייצור בסוליהול שבבריטניה עוד בינואר 2016, לנד רובר טרם חשפה את היורש שלו, שפיתוחו החל עוד לפני כן. כמו הדגם המקורי גם הדיפנדר הבא ייוצר בגרסה קצרה וארוכה, אם כי בניגוד אליו הדלפות מהחברה שבבעלות טאטא ההודית כיום, מעידות כי יהיו לו גם גרסאות היברידיות וחשמליות, לצד דגמי בנזין ודיזל. הייצור יתחיל בשנה הבאה, הפעם במפעל חדש בסלובקיה.

בשנה האחרונה לנד רובר שחררה מספר תמונות של אבי הטיפוס בניסויים ברחבי העולם, אך בכולם היה הרכב מוסווה, עם תוספת חלקי פלסטיק וצביעה מיוחדת שנועדה לטשטש את העיצוב הסופי והמסקרן שלו.

יצרני הרכב מנסים לעכב ככל האפשר את חשיפת הדגמים הבאים שלהם, מחשש לריגול תעשייתי ולפגיעה במכירות דגמים קיימים. הדיפנדר אמנם אינו מיוצר עוד, אבל ייתכן שלקוחות שעומדים להזמין את הלנד רובר דיסקברי, למשל, יעכבו את הזמנתם או יבטלו אותה ויעדיפו לחכות לדיפנדר, שיציע יכולות שטח עדיפות במחיר זול יותר.

סדרת ערכות ההרכבה של לגו טכניק מאופיינת בדמיון רב למקור, כפי שאפשר היה לראות בערכות כמו של בוגאטי ויירון ופורשה 911. כעת מגיעה ערכת ההרכבה של הדיפנדר 2020 ומספקת מידע נוסף על מראה רכב השטח החדש. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות