אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר אוחיון יחליף את רון רוטר כסמנכ"ל קבוצת קסטרו הודיס צילום: רן כהן

יאיר אוחיון יחליף את רון רוטר כסמנכ"ל קבוצת קסטרו הודיס

אוחיון שימש סמנכ"ל הכספים של קבוצת הודיס ולפני כן היה סמנכ"ל הכספים של סייפנט ואלאדין ובכיר נס טכנולוגיות, אי.סי. איי טלקום וכימיקלים ישראל. שכרו יעמוד על 60 אלף שקל בחודש

23.06.2019, 09:52 | אורנה יפת

סמנכ"ל הכספים של קבוצת הודיס, יאיר אוחיון, יחליף את רון רוטר כסמנכ"ל קבוצת קסטרו הודיס. רון רוטר מונה בתחילת החודש לתפקיד משנה למנכ"ל הקבוצה. אוחיון הצטרף לקבוצת קסטרו במסגרת המיזוג עם חברות קבוצת הודיס.

קראו עוד בכלכליסט

אוחיון בעל תואר BA בכלכלה וראיית חשבון באוניברסיטת בן גוריון. לפני הצטרפותו להודיס בשנת 2011, הוא שימש היה סמנכ"ל הכספים של סייפנט ואלאדין, ושימש בתפקידים בכירים בתחומי הכספים בחברות נס טכנולוגיות, אי.סי. איי טלקום וכימיקלים ישראל.

יאיר אוחיון, צילום: רן כהן יאיר אוחיון | צילום: רן כהן יאיר אוחיון, צילום: רן כהן

משכורתו החודשית של אוחיון בתפקידו החדש תשאר זהה למשכורתו הנוכחית כסמנכ"ל כספים של קבוצת הודיס ותעמוד על 60 אלף שקל בחודש. במונחי עלות שנתית לחברה, יעמוד שכרו על 1.02 מיליון שקל.

רון רוטר. מונה בתחילת החודש לתפקיד משנה למנכ"ל הקבוצה, צילום: יונתן בלום רון רוטר. מונה בתחילת החודש לתפקיד משנה למנכ"ל הקבוצה | צילום: יונתן בלום רון רוטר. מונה בתחילת החודש לתפקיד משנה למנכ"ל הקבוצה, צילום: יונתן בלום

בנוסף למשכורת החודשית הוא יהיה זכאי למענק שנתי על בסיס יעדי רווח, בהתאם למדיניות התגמול של החברה. קסטרו מחלקת מדי שנה תגמול לכל עובדיה שעומד על 15% מהגידול ברווח, לפני מס. כנושא מששרה בתפקיד סמנכ"ל יהיה זכאי אוחיון למענק הגבוה פי 10 מהמענק שניתן לכלל העובדים.

רון רוטר קיבל בשנת 2017 תגמול של 136 אלף שקל, מסכום של 8 מיליון שקל שחולק לעובדי הקבוצה שהיו זכאים למענק בגין יעד הרווח. בשנת 2018 לא חולק מענק שכן קסטרו לא עמדה ביעדים. גם ב-2019, בהתבסס על תוצאות הרבעון הראשון, החברה לא עומדת בתנאי הסף לחלוקת תגמול.

תנאים נוספים להם זכאי אוחיון במסגרת תפקידו החדש: 21 ימי חופשה, הפרשה של 7.5% לקרן השתלמות, דמי הבראה ומחלה על פי חוק, טלפון נייד, ורכב מגולם לצרכי מס. תקופת העסקתו תהיה בתוקף למשך שלוש שנים החל מאוגוסט 2019, וכל אחד מהצדדים רשאי להודיע על הפסקת עבודה חודשיים מראש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות