אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קסם מציעה תחרות לפיקדון הבנקאי: קרן סל שתשקיע באג"ח עד לפידיון צילום: אוראל כהן

קסם מציעה תחרות לפיקדון הבנקאי: קרן סל שתשקיע באג"ח עד לפידיון

חברת הקרנות מייבאת את מדדי הבולט לישראל: מציעה קרנות סל שישקיעו באג"ח עד למועד פדיונן והעברת התמורה לחשבון הבנק של הלקוח; דמי הניהול - 0.2%

23.06.2019, 13:26 | רחלי בינדמן

חברת קרנות הנאמנות קסם מנסה לייצר תחרות לתכניות החיסכון של הבנקים ומשיקה קרן סל שתאפשר לראשונה למשקיעים בהן להיחשף לאגרות חוב הנסחרות בבורסה עד לפדיונן. הקרן מיועדת בעיקר למשקיעים בעלי אורח רוח שלא מסתכלים על התנודות קצרות הטווח בשוק ומסתפקים בתשואה שוטפת של כ-2%-2.5% בשנה – שעדיין גבוהה משמעותית מזה שמציע הפיקדון הבנקאי.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בסדרה של קרנות סל העוקבות אחר מדדי אג"ח קונצרניות המחוזקות עד לפידיון האג"ח. לאחר פדיונן של כל האג"ח הנכללות במדד, הקרן תפורק והכספים שהושקעו בקרן יחד עם הריבית שנצברה ישולמו חזרה לחשבון העו"ש של המשקיעים. דמי הניהול של הקרן יעמדו על 0.2% תוך התחייבות מצד קסם שלא להעלות את דמי הניהול לאורך כל חיי הקרן.

המשקיעים יכולים כמובן להשקיע ישירות באג"ח אך אז הם צריכים לנהל את ההשקעה - כך למשל, בכל פעם שאג"ח מגיעה לפידיון עליהם להשקיע את כספי הפדיון מחדש ולשלם שוב עמלות קניה ומכירה. בקסם משקיעים את הכנסות הריבית מהאג"ח חזרה באג"ח עצמן ואת תמורת האג"ח הנפדית משקיעים במק"מ ל-12 חודשים שמומר בסופו למזומן. מדובר בעצם בניהול של תיק אג"ח, כאשר שכל לקוח בוחר את המח"מ המתאים לו (יש מספר קרנות סל כאלו עם מח"מים שונים). כמובן שככל שהמח"מ ארוך יותר הסיכון גדל (בעיקר סיכון הריבית).

בעולם נקרא המוצר הזה "מדד בולט"- השקעה במדדי אג"ח קונצרני המוחזקים לפדיון. יתרון נוסף למוצר הוא דחיית אירוע המס שכן הכנסות הריבית ממוסות רק כאשר הכסף נפדה לחשבון בסוף התקופה. קרנות הסל החדשות יעקבו אחר מדדי אג"ח קונצרני לפדיון במח"מ של 4.3-2.5 שנים, וניתן יהיה לבחור בין קרן סל העוקבת אחרי מדד צמוד, לקרן סל העוקבת אחרי מדד שקלי.

שוק קרנות הסל מתמודד עם חולשה עמוקה כבר כמה שנים, שהעמיקה עם הרפורמה שיצאה לדרך בסוף 2018 של המרת תעודות הסל בקרנות סל (שלראשונה לא מתחייבות יותר להשיג את תשואת המדד אלא רק להתאמץ להשיג אותו). הרפורמה גרמה ליועצים בבנקים להעדיף את המוצר המתחרה "קרנות מחקות" שלא נסחרות כמו נייר ערך וניתן למכור ולרכוש אותן רק פעמיים ביום בשלב הטרום מסחר והנעילה.

קסם מבית אקסלנס היא בין החברות הבודדות שמתעקשות להמשיך ולהנשים את מוצר קרן הסל ולא להיכנע לטרנד של הקרנות המחקות. היועצים מעדיפים את הקרנות המחקות שכן אין להן שווי הוגן ולכן הם לא צריכים לבדוק את ציטוטי הקנייה והמכירה ולוודא שהם הוגנים. אף על פי כן, משמעות הדבר היא חוסר סחירות מלא שיכול להגיב לתנודות השוק באופן מיידי.  

אבנר חדד מנכ"ל קסם , צילום: אוראל כהן אבנר חדד מנכ"ל קסם | צילום: אוראל כהן אבנר חדד מנכ"ל קסם , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות