אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח המבקר: אוניברסיטת תל אביב מפעילה אולם אירועים ללא רישיון צילום: ויקיפדיה

דו"ח המבקר: אוניברסיטת תל אביב מפעילה אולם אירועים ללא רישיון

הבית הירוק ברחוב וייז ברמת אביב שמשמש כמועדון הסגל האקדמי של האוניברסיטה, מושכר לזכיין המשתמש בו כאולם אירועים. זאת על אף שלמקום אין רישיון עסק מאז 2010

24.06.2019, 12:01 | נמרוד בוסו
אוניברסיטת תל אביב עושה שימוש לא חוקי ב"בית הירוק", מבנה מונומנטלי הממוקם ברחוב ג'ורג' וייז ברמת אביב ומפעילה אותו כאולם אירועים ללא רישיון ובניגוד לייעוד הקרקע.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במבנה שהוקם בקרקע של עיריית תל אביב המחכירה אותו לידי האוניברסיטה, המשתמשת בו גם כמקום מושבו של מועדון הסגל האקדמי, המאוגד כעמותה. על פי ממצאי הביקורת שערך מבקר המדינה הפורש יוסף שפירא במקום, העמותה מעמידה את הבית לרשות זכיין, המפעיל את המקום כאולם אירועים, וזאת תמורת דמי זיכיון המשולמים על ידו. 15% מההכנסות שצברה העמותה, היא מעבירה לאוניברסיטה.

פעילות זאת נערכת על אף שכבר ב-2010 פג רישיון העסק להפעלת אולם אירועים ומסעדה במקום, ובסוף שנת 2013 פג ההיתר לשימוש חורג בקרקע. 

אוניברסיטת תל אביב, צילום: ויקיפדיה אוניברסיטת תל אביב | צילום: ויקיפדיה אוניברסיטת תל אביב, צילום: ויקיפדיה

"הפעלת אולם אירועים בבית הירוק באופן שאינו תואם להוראות התוכניות החלות על הקרקע, וללא הרישיונות וההיתרים הנדרשים לפי דיני התכנון והבנייה ודיני רישוי עסקים - נוגדת את הוראות הדין, פוגעת באינטרס הציבור ויש בה כדי לפגוע באמון הציבור בעירייה ובאוניברסיטה", כתב המבקר בדו"ח.

עוד כתב המבקר כי "על האוניברסיטה להקפיד כי כל פעילות כלכלית בקרקע שהיא מחזיקה בה תתבצע על פי חוק. על העירייה להפעיל את מכלול האמצעים העומדים לרשותה להפסקת שימוש בלתי חוקי בקרקע שבבעלותה אשר הוחכרה לצד ג'. על העירייה להקפיד על תיאום בין אגפיה. העירייה פועלת כנאמן הציבור בכל פעולותיה ועליה להפעיל את סמכויותיה כדי לדאוג לאינטרס הציבורי ולשמור על שלטון החוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות