אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו סירב לחשוף את הונו: בקשתו לתרומה נדחתה צילום: יואב דודקביץ

נתניהו סירב לחשוף את הונו: בקשתו לתרומה נדחתה

רה"מ לא הסכים לחשוף את פרטי כל הונו הפרטי, ובעקבות זאת דחתה ועדת ההיתרים את בקשתו לקבלת תרומה ממקורבו המיליארדר, ספנסר פרטריץ', למימון הגנתו המשפטית. במקביל פנה נתניהו למבקר, בבקשה שיאשר לו קבלת הלוואה מאיל ההון

24.06.2019, 09:06 | טובה צימוקי

ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה דחתה הבוקר (ב') את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל תרומה ממקורבו, איל ההון ספנסר פרטריץ' (Spencer Partrich), למימון הוצאות הגנתו המשפטית - לאחר שנתניהו סירב לחשוף את פרטי כל הונו הפרטי. במקביל, פנה נתניהו למבקר המדינה על מנת שזה יאשר לו לקבל הלוואה מפרטריץ'. נושא זה עדיין נדון בין פרקליטו של נתניהו לבין היועץ המשפטי לממשלה כדי שזה ייתן חוות דעת האם מתן ההלוואה אפשרי.

קראו עוד בכלכליסט

בנימין נתניהו וספנסר פרטריץ בנימין נתניהו וספנסר פרטריץ' | צילומים: אוהד צויגנברג, גטי אימג'ס בנימין נתניהו וספנסר פרטריץ

לפני כחודש הודיעה הוועדה לנתניהו שתשקול אם להעניק לו היתר לתרומה בתנאי שיחשוף את פרטי כל הונו הפרטי - ואתמול היה המועד האחרון להגשת ההצהרה לוועדה. אמש נדחתה בקשה נוספת של נתניהו, לדחות את החלטת ועדת ההיתרים עד אחרי הבחירות.

ועדת ההיתרים כבר דחתה בעבר פעמיים את בקשתו של ראש הממשלה לגייס תרומות למימון הגנתו המשפטית בסכום של שני מיליון דולר מבעלי הון - מפרטריץ' ומבן דודו של נתניהו, נתן מיליקובסקי. הוועדה אף הודיעה לנתניהו שעליו להחזיר 300 אלף דולר שכבר קיבל ממיליקובסקי, ללא היתר וללא דיווח.

שופטי בג"ץ, שלפתחם התגלגלה עתירת נתניהו בנושא, המליצו כי הוועדה תשוב ותדון בבקשת נתניהו ותשמע את סנגוריו בטרם תקבל החלטה. עם זאת, קבע בית המשפט העליון שנתניהו יציג בפני הוועדה דיווחים עדכנים על מצב נכסיו , פקדונותיו הבנקאיים והונו הכולל. עם זאת, נתניהו לא שב לוועדה, אף שהודיעה שהיא ממתינה לפנייתו המחודשת עד סוף חודש יוני. 

בשבוע שעבר, רגע לפני פרישת מבקר המדינה יוסף שפירא, שינה נתניהו כיוון ופנה כאמור אישית למבקר כדי לקבל הרשאה להלוואה מהמיליארדר פרטריץ' לצורך מימון הגנתו המשפטית - כמסלול עוקף ועדת היתרים. 

המבקר שפירא חלק על עמדת ועדת ההיתרים וסבר כי יש להקל על נתניהו. ממשרד מבקר המדינה נמסר שלצורך אישור המבקר כך נדרשים שני תנאים: שהחזר ההלוואה יהיה בתנאי שוק ושהיועץ המשפטי לממשלה יאשר שאין ניגוד עניינים בין נותן ההלוואה (פרטריץ') למקבל (נתניהו). ממשרד המבקר כי רק לאחר מכן ייתן המבקר את דעתו על הבקשה לקבל הלוואה. עם זאת, נתניהו טרם פנה ליועץ בעניין ההלוואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
על מה נלין?
הביבי משטה בכולם 24/24.כל מחשבתו מוקדשת לדבר אחד בלבד.איך לא להוציא כסף מהכיס לשום דבר(ה-55000) ששרה צריכה להחזיר למדינה על החזירות הקולינרית שלהם זה אסון טבע לזוג נתניהו....טועה כותב תגובה 18.הכסף הגדול נמצא בגז....עלות יצור יחידת גז לנובל אנרג'י,תשובה ומימוןהיא 30 סנט של דולר...עלות יחידת הגז לחברת החשמל שהיתה הלקוח היחידי...6.5 דולר.למעלה מ-6 דולר לחלק ןכל אלו שדאגו למימון,תשובה ונובל אנרג'י....ונאמנים דברי יאיר נתניהו בעתות שכרות כאשר רצה ללכת לזונה...ביקש מהבן של מימון ע"ח מתווה הגז שארגן
עמיר מ.  |  24.06.19
לכל התגובות