אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר קיים שיחת פיוס בין הממונה על התקציבים לבין מנכ"ל האוצר צילומים: אוראל כהן, שאול גולן

שר האוצר קיים שיחת פיוס בין הממונה על התקציבים לבין מנכ"ל האוצר

על פי הודעת האוצר, בעקבות השיחה משכו סגני אגף התקציבים את המכתב ששלחו ביום שישי והודיעו על החזרת יחסי העבודה לפסים תקינים בתוך המשרד

24.06.2019, 10:41 | אדריאן פילוט

שר האוצר קיים הבוקר שיחת פיוס בין הממונה על התקציבים לבין מנכ"ל האוצר. לפי ההודעה, "בתום שיחה שקיים הבוקר שר האוצר, משה כחלון, עם הממונה על התקציבים שאול מרידור, שלחו סגני אגף התקציבים מכתב ובו הודיעו על משיכת מכתבם הקודם והחזרת יחסי העבודה לפסים תקינים בתוך משרד האוצר". עוד נמסר כי "כל המחלוקות ילובנו כנדרש באופן ישיר בתוך המשרד".

קראו עוד בכלכליסט

נזכיר כי ביום שישי האחרון נחשף בכלכליסט מכתב חריף ששיגרו חמשת הסגנים הבכירים באגף התקציבים למנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, ובו הם מפצירים בו להפסיק ולחבל בעבודת האגף ובכך מאשימים אותו בפגיעה בעבודת המשרד.

מימין שי באב"ד ושאול מרידור, צילומים: אוראל כהן, שאול גולן מימין שי באב"ד ושאול מרידור | צילומים: אוראל כהן, שאול גולן מימין שי באב"ד ושאול מרידור, צילומים: אוראל כהן, שאול גולן

"לצערנו, במהלך החודשים האחרונים אנו עדים למספר תהליכים המקודמים על ידך, אשר פוגעים בעבודת אגף התקציבים ועובדיו, ועלולים לפגוע ביכולתו של אגף התקציבים למלא את תפקידו, כתבו אלון מסר, יוגב גרדוס, עדי חכמון, אריאל יוצר ואמיר רשף במכתב והוסיפו, "אנו פונים אליך במכתב זה מתוך תחושת מחויבות עמוקה להצלחת תפקידו המקצועי של משרד האוצר"..

באב"ד הגיב בחריפות לדברים וטען כי כל המכרזים שהפכו את החותמים במכתב לסגנים - היו "תפורים" והוא היה שותף פעיל לתפירתם, כלשונו. מאז החשיפה בכלכליסט, הסכסוך בין הצדדים רק הלך והחריף, כאשר באב"ד גם חזר על כוונתו לפטר את מרידור מהתפקיד. מאז, קולו של משה כחלון, שר האוצר והאיש שאמור לנהל את הלהבות - לא נשמע.

כחלו צפוי להביא היום לאישור הממשלה קיצוץ רוחבי בסך 1.15 מיליארד שקל – ה-15 במספרו מאז נכנס לתפקיד - כשכבר 3 שרים הצהירו כי בכוונתם להצביע נגד. לפי תחזיות ונתונים רשמיים של האוצר, הגרעון הממשלתי החזוי ב-2019 עומד על 54 מיליארד שקל - חריגה של כ-12 מיליארד שקל מהתקרה והחריגה ב-2020 צפויה לזנק ל-22.6 מיליארד שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות