אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הכישלון עם בלינקיס: משקיע חדש בקאנומד - צחי נחמיאס צילום: גטי אימג'ס

פרסום ראשון

לאחר הכישלון עם בלינקיס: משקיע חדש בקאנומד - צחי נחמיאס

חודשיים לאחר נפילת העסקה עם בלינקיס, חברת הקנאביס מוצאת משקיע חדש: נחמיאס, בעל השליטה במגה אור, ירכוש 51% מהמניות תמורת 25 מיליון שקל ויקבל אופציות להגדלת ההחזקה עד ל-51% בדילול מלא

24.06.2019, 14:38 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

צחי נחמיאס, בעל השליטה בחברת מגה אור, רוכש את השליטה בחברת הקנאביס קאנומד, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 27.4 מיליון שקל. כך נודע לכלכליסט. 

קראו עוד בכלכליסט

מגה אור עוסקת בייזום והשכרה של מרכזים מסחריים ולוגיסטיים, מחזיקה ב'אפריקה נכסים' ונסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 1.79 מיליארד שקל.

בשלב הראשון ישקיע נחמיאס 25 מיליון שקל עבור 51% מהון המניות, במחיר 85 אגורות למניה, המהווה הנחה של 15% על שער הנעילה אתמול (א'), ויחזיק בשליטה. לנחמיאס יוענקו בהמשך 28.5 מיליון אופציות במחיר מימוש של 1.2 שקל לאופציה. נחמיאס יוכל להשקיע 34.2 מיליון שקל נוספים ולממש את האופציות בתוך שלוש שנים, ולהגיע לאחזקה של 51% ממניות קאנומד (בדילול מלא). ההסכם עם נחמיאס מגיע לאחר שסוף חודש מאי השנה בוטל ההסכם הקודם של קאנומד עם קבוצת המשקיעים בראשותו של מייסד AM;PM רן בלינקיס.

החברה דיווחה על העסקה היום (ב') למשקיעיה בבורסה, אך לא ציינה את זהותו של נחמיאס. בדיווח נכתב שהמשקיע יעמיד לחברה הלוואות בסכום כולל של עד 3 מיליון שקל בריבית של 4% בשנה, לטובת פעילותה השוטפת.

קאנומד הוסיפה שהמשקיע כבר מחזיק בפעילות קנאביס, שכוללת גידול חקלאי תוך מבני, רשיונות לגידול בחממות ובית מסחר. כן ציינה החברה שלאחר הקצאת המניות יידרש נחמיאס לעבור אישור של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר).

החברה דיווחה אז, כי השלמת מזכר ההבנות בין הצדדים היה אמור להתבצע עד לתאריך ה-28 במאי, וכי קבוצת המשקיעים טענה בפני החברה שטרם השלימה את הליך בדיקת הנאותות. כתוצאה מכך החליטה קאנומד לבטל את ההסכם בין הצדדים.

צחי נחמיאס בעל השליטה במגה אור, צילום: לימור זפרני צחי נחמיאס בעל השליטה במגה אור | צילום: לימור זפרני צחי נחמיאס בעל השליטה במגה אור, צילום: לימור זפרני

קאנומד מחזיקה בהסכם עם 'אגרוקאן טבע אדיר', אחת משמונה מגדלות הקנאביס הוותיקות הישראל, לגידולים חקלאיים מסחריים של קנאביס רפואי. במסגרת ההסכם, קאנומד תגדל מחזור גידול ראשון של 180 שתילים, שיהוו עבורה שלב אחרון בהליך הרגולטורי לקראת קבלת אישור לעמידה בתקן IMC-GAP והוצאת רישיון קבוע לחווה שלה.

על פי ההסכם, שאורכו עד שנת 2021, טבע אדיר תרכוש מקאנומד את מלוא תוצרת החווה באופן בלעדי במחיר של 4-4.15 שקל לגרם. היקף ההכנסות השנתי הצפוי לקאנומד מההסכם נאמד בכ-12 עד 18 מיליון שקל לכל שנה, בתפוקה מלאה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות