אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: פרץ לחשבונות ביטקוין - 100 מיליון דולר נעלמו צילום: איי אף פי

חשד: פרץ לחשבונות ביטקוין - 100 מיליון דולר נעלמו

"גאון מחשבים" ששירת ביחידה מובחרת נעצר יחד עם אחיו בחשד להונאת ענק. במשטרה חשדו כי השניים הפיצו קישור המתחזה להורדת תוכנה שגנב את פרטי המשתמשים, אך בהמשך עלה חשד כי לקחו חלק בהונאה גדולה יותר

24.06.2019, 16:57 | אלי סניור, ynet

תושב מרכז הארץ נעצר בשבוע שעבר עם אחיו על-ידי יחידת הסייבר בלהב 433 בחשד למעורבות בגניבת מטבעות וירטואליים בשווי של 100 מיליון דולר שטרם אותרו.

קראו עוד בכלכליסט

המידע הראשוני שהתקבל במשטרה העלה כי שני החשודים בעבירות ההונאה בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובעבירות נוספות, שלחו הודעות בפורומים שעוסקים בארנקים דיגיטליים של ביטקוין עם קישור להורדת תוכנת לניהול ארנקים, תוך הנחיה לציין שם משתמש וסיסמה.

עו"ד אילן סופר, צילום: אוראל כהן עו"ד אילן סופר | צילום: אוראל כהן עו"ד אילן סופר, צילום: אוראל כהן

הפרטים הועברו ישירות לידי החשודים, שלפי החשד ניצלו זאת לצורך גניבת מאות מטבעות וירטואליים מארנקים ברחבי העולם. עם מעצרם של השניים, יחידת הסייבר ערכה חיפוש באמצעי אחסון דיגיטליים - וגילו כי ייתכן שהשניים קשורים לפרשיית הונאה מתוחכמת עוד יותר.

אחד החשודים, שנחשב ל"גאון מחשבים" ושירת ביחידה מובחרת בצה"ל, הודה שהעביר כספים אך בסכום קטן יותר של מאות אלפי שקלים בלבד. חוקרי המשטרה הטיחו בחשוד כי הוא אחראי על פריצה לחשבונות של אנשי עסקים ברחבי העולם שפעלו ב"ביטפניקס", בורסה למטבע הדיגיטלי.

גורמים המעורים בחקירה מסרו כי עם חשיפת הפרשה, חשבו במשטרה כי היקף ההונאה לא היה כה גדול - ואף לא ביקשו לעצור את מומחה המחשבים.

במשטרה מנסים כרגע בעזרת מידע שקיבלו ממשטרות אחרות בעולם לאתר את הכסף הגנוב. גם סנגורו, עו"ד אילן סופר, ציין בדיון בהארכת מעצרו כי מרשו הונה בסכומים קטנים יותר - אך אינו קשור להונאה הגדולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות