אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על שדה דב: עו"ד פיני רובין, מפרקליטי נתניהו, מייצג את התאחדות המלונות צילום: יאיר שגיא

הקרב על שדה דב: עו"ד פיני רובין, מפרקליטי נתניהו, מייצג את התאחדות המלונות

ביהמ"ש בהרצליה יקיים מחר דיון בבקשת ההתאחדות, המתנגדת לפינוי שדה התעופה, להצטרף לדיון שיתקיים בהמשך בעניין; רה"מ ששכר את שירותיו של רובין הוא זה שיכריע בסוגיית הפינוי

24.06.2019, 20:00 | אמיתי גזית

בית משפט השלום בהרצליה ידון מחר (ג') בבוקר בבקשת התאחדות המלונות להצטרף לדיון שיערך מאוחר יותר באותו היום בתביעה שהגישו מנהלי הגוש הגדול, המייצגים את בעלי הקרקע שעליה שוכן שדה דב, כנגד המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

את התאחדות המלונות מייצג עו"ד פיני רובין ועו"ד כפיר ידגר ממשרדו. רובין הוא מהבולטים בתחום המשפט המסחרי והוא בצוות הפרקליטים של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהקשר זה נזכיר כי נתניהו הוא האיש שיכריע בסופו של דבר האם יקודם חוק שיאפשר את המשך פעילות שדה דב.

פיני רובין, צילום: ענר גרין פיני רובין | צילום: ענר גרין פיני רובין, צילום: ענר גרין

מנהלי הגוש הגדול מבקשים כי היועמ"ש ינמק מדוע אינו מתערב בהליך החקיקה שמקדם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. החוק נועד לאפשר את המשך הטיסות תוך קידום תוכנית הבנייה במתחם. המנהלים גורסים כי עצם קידם החוק הוא הפרה של הסכמים שחתמה המדינה עימם, ובהם התחייבה לפנות את השדה כבר ב-1.7.

התאחדות המלונות מבקשת לאפשר את המשך הטיסות משדה דב לאילת, בטענה כי סגירת השדה בתל אביב תפגע בתיירות. בבקשה שהגישה ההתאחדות היום בצהריים לבית המשפט הסביר רובין כי ההתאחדות היא צד הנפגע מסגירת השדה ולכן ראוי להורות על צירופה לדיון. בשולי הדברים טוען רובין כי לבית המשפט כלל אין סמכות להתערב בהליכי החקיקה המתהווים בכנסת.

מוקדם יותר דווח ב"כלכליסט" כי סמוטריץ' דחה ישיבה שתוכננה לצהריים עם נתניהו בענייני שדה דב, וזאת במטרה לתקן את המתווה שהציע להמשך הטיסות לאחר שפקידים בכירים בממשלה הציפו שורה של כשלים בהצעתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
יש אפשרות אחרת
על שדה דב להשאר בחלקו המערבי ולהאריכו דרומה כדי שיוכל לקלוט מטוסי נוסעים לטיסות של עד 3 שעות כדי לשחרר עומס מנתבג. במקביל, לבנות על חלקו המזרחי דירות. לא לבנות שדה משלים לא בנבטים ולא ברמת דוד כי אלו יהיו עוד ״פילים לבנים״ בדיוק כמו השדה החדש על שם אילן ואסף רמון שאף אחד לא ירצה לטוס לשם. ובמקביל, להתחיל לתכנן אי בים עם שדה בינלאומי גדול שייתר את הצורך בשדה דב ובשדות משלימים אחרים. או אז, יפונה כל שטח שדה דב לטובת בניה.
ארז  |  25.06.19
14.
ניגוד ענינים, האג'נדה האמיתית מוצנעת
בית המשפט חייב לבטל היצוג ע"י עו"ד פיני רובין. ניגוד ענינים ברור. הפיתרון הקמת בית חולים נאות באילת או שדה בבאר שבע. סירובם להשמשת השדה הישן באילת חושפת את אינטרסי הנדל"ן ההפוכים לדרישתם מהשארת השדה בת"א. המלונאים משתמשים בעניין בית החולים כתירוץ ונתב"ג בלאו הכי קרוב לתל השומר/ אסף הרופא.
שמואל  |  25.06.19
לכל התגובות