אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה שלילית בבורסה; נכסים ובניין נפלה ב-7.6%; אג"ח אי.די.בי איבדו גובה צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה שלילית בבורסה; נכסים ובניין נפלה ב-7.6%; אג"ח אי.די.בי איבדו גובה

מדד ת"א 35 ירד ב-0.3%, ת"א 125 ירד ב-0.4%; אלביט מערכות ירדה ב-3.1%, טאואר נחלשה ב-2.3%; אלשטיין הודיע לפסגות: לא אזרים עוד כספים לאי.די.בי; אגרות אי.די.בי ט' וי"ד איבדו 3.7% כ"א, נכסים ובניין ח' ירדה ב3.1%

25.06.2019, 17:32 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:30 - המסחר ננעל: מדד ת"א 35 ירד ב-0.3%, ת"א 125 ירד ב-0.4%; אנרגי'אן טיפסה ב-2.5% בפסגת ת"א 35, אלביט מערכות ירדה ב-3.1% בתחתית המדד. את ת"א 90 הובילה שיכון ובינוי שעלתה ב-1.9%, נכסים ובניין נפלה ב-7.6% בתחתית המדד. פועלים ריכז את המחזור הגבוה בבורסה, 83.8 מיליארד שקל. בשוק האג"ח - נכסים ובניין ח' ירדה ב-3.1%, אי.די.בי ט' וי"ד איבדו 3.7% כ"א.

15:50 - מעלות מכניסה את גב-ים מקבוצת דסק"ש לרשימת מעקב עם השלכות שליליות. מנמקת: "אנו מכניסים את הדירוג של חברת גב-ים 'לרשימת מעקב (CreditWatch) עם השלכות שליליות, המשקפת את הערכתנו שקיימת אי ודאות בנוגע לשינויים המבנים בקבוצה וההשלכות שלהם לגבי השפעת הקבוצה על גב ים... ומהתקרבות למועד הסופי, שיחול בדצמבר 2029, שבו דסק"ש צריכה לפעול לפתרון דרישות חוק הריכוזיות - הקובע הגבלה על החזקה בחברות בנות המהוות שכבה שלישית. נכון להיום, גב-ים נשלטת (51.7%) על ידי נכסים ובניין, חברת נדל"ן מקבוצת דסק"ש. תחת מבני הבעלות הנוכחיים בפירמידת דסק"ש, בניתוח הקשר לחברה האם, נכסים ובניין, אנו מעריכים את גב-ים כאחת מפעילויות הליבה שלה.

פרויקט גב ים בהרצליה פיתוח פרויקט גב ים בהרצליה פיתוח פרויקט גב ים בהרצליה פיתוח

15:00 - בולטות במדדים: טבעעולה ב-2% בפסגת ת"א 35, כאשר ברקע עסקת הפארמה הענקית - אבווי רוכשת את אלרגן ב-63 מיליארד דולר; פריגועולה ב-1.9%. טאואריורדת ב-2.4% בתחתית המדד ביום חמישי שלילי ברציפות. מגה אורעולה ב-2.5% בפסגת ת"א 90, נכסים ובנייןנופלת ב-6.5% בתחתית המדד.

13:40 - מנכ"ל עדיקה אפי רוזנהויז פרש מהחברה, שלושה חודשים בלבד לאחר שהתפטר מתפקידו כיו"ר גולף ואמר שבכוונתו "להתמקד בעדיקה". רוזנהויז שימש בתפקיד מיוני 2016 במקביל לתפקידו בגולף, החברה האם של עדיקה. ככל הנראה העזיבה באה על רקע חילוקי דעות עם בעלי המניות של גולף, אך רוזנהויז מכחיש את הדברים. מניית עדיקה מתחזקת ב-1.2%, גולף עולה ב-1.3%.

חנות עדיקה באשדוד, צילום: קמילה סימון חנות עדיקה באשדוד | צילום: קמילה סימון חנות עדיקה באשדוד, צילום: קמילה סימון

 

12:30 - שני דיווחים מקפיצים את מניית ברנד ב-6%. יצרנית מוצרי ותשתיות המתכת הודיעה למשקיעיה על הסכם לביצוע עבודות קונסטרוקציות פלדה, בהיקף כספי מוערך של 56.6 מיליון שקל. עוד דיווחה ברנד כי בעקבות הפסקת חברת כארמור להיות חברת בת של הקבוצה, תרשום ברנד רווח של 3 מיליון שקל ברבעון השני של 2019.

 

11:20 - אג"ח אי.די.בי מסדרה ט' נופלות ב-3.1%, סדרה י"ד מאבדת 2.2%. זאת אחרי שבעל השליטה אדוארדו אלשטיין אמר שאין בכוונתו להזרים עוד כספים לקבוצה. ל"כלכליסט" נודע כי ביום ראשון השבוע, בפגישה עם צוות רחב של אנליסטים ואנשי השקעות מפסגות, אמר להם אלשטיין: "השקענו בחברה הזו מספיק, ביצעתי הזרמות. זה לא עזר. צריך לנסות דרכים אחרות. אני צריך זמן".

אלשטיין מנסה למחוק את נכסים ובניין מהמסחר בבורסה, ודסק"ש הגישה הצעת רכש למניות הציבור בחברה (31%) במחיר שעלה מ־330 ל־390 שקל למניה - מה שידרוש השקעה של 765 מיליון שקל מצד דסק"ש. פסגות מחזיקה בכ־6.8% ממניות נכסים ובניין וכדי להעביר את הצעת הרכש חייב אלשטיין את תמיכתה.

פסגות הבהירה כי אחד מהשיקולים בקבלת ההחלטה של בית ההשקעות הוא שכל עסקת בעלי עניין עתידית תותנה באישור מחזיקי האג"ח של נכסים ובניין. אלשטיין סירב. "לא נסכים להתחייב שלא נעשה עיסקאות בעלי עניין מבלי לבקש אישורים של מחזיקי האג"ח לעסקאות כאלה", אמר.

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

9:45 - המסחר בתל אביב נפתח בירידות קלות - ת"א 35 נחלש ב-0.3%, ת"א 125 נסוג ב-0.2%. נכסים ובניין נופלת ב-4.8% אחרי שבמעלות הכניסו אותה לרשימת מעקב עם השלכות שליליות עד לתוצאות הסופיות של הצעת הרכש מצד החברה האם, דיסקונט השקעות (דסק"ש). היום יפוג תוקף הצעת הרכש, והיא לא צפויה להיענות.

 

7:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יום המסחר על רקע היציבות שנרשמה אמש בוול סטריט והירידות החדות הבוקר בשווקי אסיה, מדד שנגחאי נחלש ב-1.8%, האנג סנג נסוג ב-1.2% וניקיי מאבד 0.7%. ברקע למסחר - איראן הגיבה לסנקציות שהטיל אתמול נשיא ארה"ב דונלד טראמפ - סנקציות שלדבריו יהיו "כבדות". באיראן אמרו שמשמעות הסנקציות היא שהשביל הדיפלומטי בין המדינות סגור "לנצח".

עוד ברקע, המשקיעים ממתינים לפגישת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג שצפויה להתקיים בהמשך השבוע.

המסחר בתל אביב ננעל אתמול ביציבות יחסית, אחרי ארבעה ימי עליות רצופים. מדד ת"א 35 נחלש ב-0.2%, ת"א 125 שמר על רמת הפתיחה וננעל בעלייה זעירה של 0.01%. מנועי בית שמש קפצה ב-7.1% אחרי ההסכם עם פראט אנד וויטני קנדה, שפיר הנדסה איבדה 1.4% על רקע חקירה באירופה נגד החברה הבת שלה, מגה אור קפצה ב-4.9% אחרי מכירת השטח במודיעין. לאחר החתימה על עסקת בזק - בזק נחלשה ב-0.1%, בי-קום צנחה ב-8.2%.

          

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות