אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוד ההצלחה בקריירה על פי ביל גייטס: עבודה בלי חופשות ובלי סופי שבוע צילום: גטי

סוד ההצלחה בקריירה על פי ביל גייטס: עבודה בלי חופשות ובלי סופי שבוע

מייסד מיקרוסופט סבור שצריכה להיות הקרבה גדולה בשנים הראשונות של בניית חברה. בוועידה בה השתתף בשבוע שעבר הודה גייטס, כי רק בעשור הרביעי של חייו החל ליהנות שוב מסופי שבוע וחופשות

25.06.2019, 11:50 | שירות כלכליסט

ניהול חברת סטארט-אפ מצליחה משמעו הקרבת סופי שבוע וחופשות, זה מה שהיה צריך לעשות מייסד מיקרוסופט המיליארדר ביל גייטס. בוועידה בה השתתף בשבוע שעבר אמר ש"הוא לא באמת האמין בחופשות" בזמן שבנה את ענקית הטכנולוגיה שלו מאפס. כשנשאל בנוגע לדעתו על שמירת האיזון בין החיים לעבודה, ואם הוא השתנה עם השנים, גייטס השיב שלא.

קראו עוד בכלכליסט

ביל גייטס , צילום: גטי ביל גייטס | צילום: גטי ביל גייטס , צילום: גטי

הדברים נאמרו במסגרת דו שיח של גייטס עם מייסדת ומנכ"לית Eventbrite ג'וליה הרץ באירוע שאורגן למייסדים ע"י חברת יזמות ההון Village Global. "אני חושב שאדם עלול להאדיר יותר מדי את הרעיון של לעבוד מאד קשה. וזה באמת נכון שלא האמנתי בסופי שבוע ובחופשות", אמר גייטס, שהוסיף שרק כשנכנס לעשור הרביעי של חייו, הוא החל ליהנות שוב מסופי שבוע וחופשות. "אבל כן, יש לי דעה די מחמירה לפיה צריכה להיות הקרבה גדולה בשנים הראשונות," הוא אמר.

ג ג'ף בזוס: "החיים והעבודה הם מעגל, לא מאזן" | צילום: איי אף פי ג

גייטס אינו היזם הראשון שמדבר נגד איזון חיים-עבודה בזמן שבונים חברה. למעשה, כמה מראשי החברות הגדולות ביותר בעולם עשו את אותו הדבר. מייסד אמזון ג'ף בזוס אמר פעם ש"החיים והעבודה הם מעגל, לא מאזן", וקידם בכך את האינטגרציה של השניים במקום הפרדתם, או ההפרדה בין החיים האישיים והמקצועיים. גם מייסד טסלה אלון מאסק אמר שבלתי אפשרי שלא לקיים לו"ז עבודה של 24/7, ואף צייץ פעם בחשבון הטוויטר שלו בעת שסיים יום עבודה במפעל של טסלה בשעה 2:32 בבוקר.

אלון מאסק. גם הוא עובד קשה מאד, צילום: רויטרס אלון מאסק. גם הוא עובד קשה מאד | צילום: רויטרס אלון מאסק. גם הוא עובד קשה מאד, צילום: רויטרס

אך אחרים, כמו הכותבת והיזמית אריאנה האפינגטון, טוענים שאי אפשר להיות יצירתיים אם לא לוקחים זמן להירגע ולהיטען מחדש. "אין דרך להתחבר לחזון וליצירתיות שלכם כשאתם לא נותנים לעצמכם זמן להתחבר מחדש – לא רק אל אלה שאתם אוהבים, אלא גם עם עצמכם ועם חוכמתכם", כך כתבה האפינגטון באתר שלה, Thriveglobal.com.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
כל מילה בראיון מתוכננת תוך ניסיון להצדיק התעשרות קפיטליסטית חזירית
גייטס טוען שטעה שלא השתלט על האנדרואיד (=שזאת מערכת ההפעלה למכשירים הסלולארים), אבל למעשה הוא נלחם בגוגל עד חורמה (=באלמר איים וקילל את גוגל). מיקרוסופט ניסתה כל דרך "להתחרות" (=וזה אומר בכוחניות הדורסנית שלה), אבל נכשלה
גייטס בונה לעצמו רקורד  |  25.06.19
44.
הבלבול הקבוע בין נסיבתיות לבין תוצאתיות
זה שביל גייטס ודומיו לא לוקחים חופשות ועובדים 16 שעות ביממה, לא אומר שככה תצליחו. יכול בהחלט להיות שאנשים שהם מאוד שאפתניים ביחס לעבודה שלהם הם א. אנשים מצליחים, כי הם עובדים מתוך אמונה יוקדת וההצלחה שלהם מדרבנת אותם להמשיך, ו- ב. עובדים המון שעות כי מעניין להם וטוב להם והם וורקהוליקים. זה לא אומר שאפשר להצליח רק על ידי זה שלא תקחו חופשות.
אמיר ש., מודיעין  |  25.06.19
43.
קודם כל הוא נולד למשפחה מאוד עמידה. דבר שני הוא גנב קוד מגארי קילדל.
הוא שילם לסטיב ווזיניאק שיעשה ריברס אינג'ינירנג לCPM וככה נולד QDOS. ההצלחה המסחרית הראשונה שלו. בתור נער הוא הלך לקייטנת מחשבים, בבית הספר בשנות ה-70 הייתה מעבדת מחשבים. בחייאתתת... אני לא מזלזל באינטיליגנציה של ביל גייטס, אבל הוא לא הבנאדם הכי ישר ויותר ממה שהוא מתכנת מוכשר הוא איש עסקים מוכשר.
גימל  |  25.06.19
לכל התגובות