אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלטה דרמטית ראשונה של אבי חימי: סוף לכנסי לשכת עוה"ד באילת צילומים: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

החלטה דרמטית ראשונה של אבי חימי: סוף לכנסי לשכת עוה"ד באילת

ראש הלשכה החדש ועו"ד יוסף ויצמן, החליטו לבטל את כל הכנסים באילת, למעט הכנס השנתי. ויצמן: "אנחנו לא גילדה של מיליונרים, אלא יש עורכי דין רעבים ללחם. הכנסים יעברו לפריפריה"

25.06.2019, 14:40 | ענת רואה

ראש לשכת עורכי הדין הנבחר עו"ד אבי חימי בהחלטה ראשונה מפסיק את כנסי לשכת עורכי הדין באילת, מתוך כוונה להעביר את הכנסים לפריפריה, להוזיל את העלויות ולאפשר ליותר עורכי דין להשתתף בכנסים.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי את ההחלטה קיבלו במשותף, היום (ג'), חימי ועו"ד יוסף ויצמן שהוא גם ראש סיעת "אמונה במשפט". יחד עם זאת הוחלט שהכנס השנתי של הלשכה ימשיך להתקיים באילת, מאחר שאין כנראה חלופה מתאימה שתאפשר קליטת אלפי עורכי דין ובני משפחותיהם באתר אחר ברחבי הארץ.

אחד מכנסי לשכת עורכי הדין (ארכיון) אחד מכנסי לשכת עורכי הדין (ארכיון) אחד מכנסי לשכת עורכי הדין (ארכיון)

עו"ד ויצמן אמר ל"כלכליסט" לפני זמן קצר: "כל כנסי הלשכה יהיו מעכשיו בפריפריה: מצפה רמון, טבריה, נצרת עלית, במגזר הערבי, מפוזרים בכל הארץ. אילת היתה מתאימה לסוג מסוים מאוד באוכלוסייה, וחלק ניכר מעורכי הדין נמנע מלהגיע לכנסים הללו. פתיחת הכנסים לפריפריה תביא הזדמנות לכל עוה"ד בארץ להגיע לכנסים.

"כיום העלויות באילת יקרות מדי, לא הגיוני שכמה קילומטרים משם בסיני או מצפה רמון עולה חצי מאילת, המחירים מאוד יקרים, לא ניתן להגיע למחירים סבירים לכל נפש. בנוסף, בגלל שיש הרבה עורכי דין צעירים, אז אנחנו נערוך כנסים לא רק במלונות פאר ויוקרה אלא גם בבתי הארחה, ונוזיל את העלויות מאלפי שקלים לכמה מאות שקלים. כיום אנחנו לא גילדה של מיליונרים אלא ישנם עורכי דין רעבים ללחם. אני קורא לשאר הארגונים לפעול כמונו", אמר ויצמן.

עו"ד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין עו"ד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין עו"ד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין

מדובר בכנסים מקצועיים בתחומים שונים למשל דיני משפחה, חדלות פרעון, נזיקין והוצאה לפועל. ישנם חודשים שבהם בכל סוף שבוע מתקיים כנס מקצועי.

הכנסים באילת ספגו לאורך השנים ביקורת לא מעטה, מאחר שמדובר היה במפגשים במלונות יוקרה שעלות ההשתתפות לכל עורך דין עמה על אלפי שקלים אפילו לכנס סוף שבוע קצר. בפועל לכנסים הללו היו מגיעים בעיקר עורכי דין בכירים בתחום והם היו זוכים להתחכך ולבלות בחברת שופטים, כאשר רבים מעורכי הדין לא יכלו לשאת בעלויות ונמנעו מלהגיע לכנסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות