אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיק השקעות ההייטק של אייל עופר נחשף: פייסבוק, אובר, WeWork ו-Airbnb צילום: Rory Lindsay

בלעדי לכלכליסט

תיק השקעות ההייטק של אייל עופר נחשף: פייסבוק, אובר, WeWork ו-Airbnb

בתוך כך, מתרחבת זרוע השקעות ההייטק של חברת עופר גלובל ומגייסת את זיו קופ, בכיר לשעבר באאוטבריין. הזרוע, O.G. Tech, קמה לפני שנתיים וכבר השקיעה ב-12 חברות ורשמה שני אקזיטים - ביניהם סקדו שנמכרה בכמאה מיליון דולר לאחר שגייסה רק 11 מיליון

26.06.2019, 06:54 | מאיר אורבך

אייל עופר ביצע באופן פרטי כמה השקעות בתעשיית ההייטק המקומית והעולמית; לכלכליסט נודע שעופר השקיע אישית בחברות בולטות, ביניהן WeWork שמוערכת בשווי של כ-20 מיליארד דולר, אובר שהונפקה לאחרונה ונסחרת לפי שווי של 73 מיליארד דולר, פייסבוק, Airbnb שמוערכת כיום בשווי של 35 מיליארד דולר ועל פי הערכות בוחנת הנפקה והמרקטפלייס הישראלי לפרילנסרים פייבר שהנפיק לאחרונה בבורסת ניו יורק ושוויו כ-900 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נחשף, כי זרוע השקעות ההייטק של עופר, O.G. Tech מתרחבת ומצרפת אליה שותף נוסף מתחום ההון סיכון - זיו קופ. קופ כיהן כעשור כשותף מנהל בגלנרוק, קרן ההון סיכון של ליאון רקנאטי והשקיע בחברות כגון מובילאיי, אאוטבריין, קוויגו, אבוג'ן וקמהדע. לאחר מכן כיהן כחבר דירקטוריון וסמנכ"ל תפעול אאוטבריין של ירון גלאי וכשותף בקרן Marker/Innovation Endeavours וכן כשותף בקרן ההשקעות בשלבים מאוחרים IGP של חיים שני ומשה ליכטמן.

אייל עופר, צילום: Rory Lindsay אייל עופר | צילום: Rory Lindsay אייל עופר, צילום: Rory Lindsay

מאז הקמתה לפני כשנתיים השקיעה O.G. Tech ב-12 חברות וביצעה שני אקזיטים. הראשון היה בחברת הסייבר Secdo שנמכרה ב-2018 בכ-100 מיליון דולר לחברת פאלו אלטו נטוורקס לאחר שגייסה 11 מיליון דולר בלבד, O.G. Tech החזיקה על פי הערכה ב-10% בחברה, וחברת הפינטק הישראלית MyCheck שנמכרה לאחרונה לחברה הסינית שיג'י לאחר ש- O.G. Tech רכשה אותה מפירוק בתמורה ל 4.6 מיליון שקל ושיקמה את החברה. על פי הערכה היא נמכרה בעשרות מיליוני דולרים.

O.G. Tech מתמקדת בהשקעות בסטארט-אפים בשלבי צמיחה מוקדמת. זרוע ההשקעות פועלת רק כשנתיים מתמקדת בחברות אשר הבשילו לכדי צמיחה ראשונית עם מוצר בשל, מכירות ראשוניות ובשלות ליציאה לשווקים בינלאומיים. הזרוע מבצעת שש השקעות בשנה ומשקיעה בהשקעה ראשונית בחברות בין 3 ל-10 מיליון דולר בכל השקעה. 

זיו קופ זיו קופ זיו קופ

על פי הערכה השקיעה O.G. Tech עד כה למעלה מ-60 מיליון דולר ב-12 החברות. העובדה שזרוע ההשקעות אינה נסמכת על משקיעים חיצוניים אלא ממומנת במלואה על ידי אייל עופר נותנת לה גמישות רבה בפעילותה. מנהלי יכולים לבחור השתלבות בהשקעות אם כמובילי ההשקעה ואם כשותפים למשקיעים בכירים כמו בגיוס של חברת אניויז'ן, בה השקיעו לצד קרן ההשקעות של מיקרוסופט, קוואלקום ונצ'רס, חברת בוש הגרמנית ואחרות.

בין החברות בהן השקיעה O.G. Tech נמנות ראיית המכונה אניויז'ן שהשלימה גיוס של 71 מיליון דולר לאחרונה, ארבה רובוטיקס, שמפתחת מכ"ם ברזולוציה גבוהה המספק לכלי רכב אוטונומיים, חברת הסייבר אנסיילו, חברת הלוגיסטיקה ברינג, חברת הסייבר לתעשיה אינדג'י ואחרות.

לאור הצלחתה של O.G. Tech, החליט עופר להרחיב את פעילותה. "זיו קופ מצטרף לרועי אורון המכהן כשותף מנהל מאז תחילת הפעילות לפני כשנתיים", אמר אייל עופר. "הצטרפותו לצוות הינה משמעותית ותאפשר לזרוע ההשקעות להרחיב את השקעותיה ואת תמיכתה בחברות הפורטפוליו".

רועי אורון הוסיף ש-O.G. Tech שחקנית ארוכת טווח, המעורבת מאוד בחברות ומעניקה להן ערך מוסף. "אנו נמשיך להתמקד בחברות מבטיחות בשלבי צמיחה מוקדמת, תוך שאנו מובילים השקעות או מצטרפים להשקעות לצד קרנות מובילות בישראל ומחוצה לה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות