אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שריפת ענק במפעל פטרוכימיים בספרד: אנשים ברדיוס של 50 ק"מ התבקשו להתפנות צילום: AFP

שריפת ענק במפעל פטרוכימיים בספרד: אנשים ברדיוס של 50 ק"מ התבקשו להתפנות

השריפה במפעל של חברת אינדורמה באנדלוסיה פרצה במחסן פלסטיקים, שבו מרוכזים חומרים דליקים במיוחד. בשל חשש ללהבות רעילות, התבקשו תושבים ברדיוס גדול להתפנות מבתיהם

25.06.2019, 21:44 | שירות כלכליסט

שריפת ענק פרצה היום במפעל לחומרים פטרוכימיים בספרד, ואת העשן הכבד המתנוסס מעל אפשר לראות לאורך קילומטרים. לפי הדיווחים, השריפה פרצה במחסן לפלסטיקים במפעל לפטרוכימיים שבבעלות חברת אינדורמה בסן רוקה (San Roque) באנדלוסיה בשעות אחר הצהריים.

כתצאה מכך, עננת עשן מתנוססת מעל מפרץ גיברלטר. אינדורמה מייצרת פלסטיקים, ולפי הדיווחים השריפה מרוכזת בעיקר במחסן שבו מאוחסנים חומרים פטרוכימיים דליקים במיוחד.

פיצוץ ענק ליד מפעל פטרוכימיים של חברת אינדורמה בספרד, צילום: Craig Bratt פיצוץ ענק ליד מפעל פטרוכימיים של חברת אינדורמה בספרד | צילום: Craig Bratt פיצוץ ענק ליד מפעל פטרוכימיים של חברת אינדורמה בספרד, צילום: Craig Bratt

בשל אופי החומרים, הרשויות המקומיות הכריזו על מצב חירום. בנוסף, אנשים המתגוררים ברדיוס של 50 ק"מ מהמפעל התבקשו להתפנות בשל החשש ללהבות רעילות. בגיברלטר התושבים התבקשו להשאיר את החלונות סגורים, אך הרשויות מסרו כי סבירות נמוכה שהשריפה תשפיע על הטריטוריה הבריטית.

חואן קרלוס רואיז בואיקס, ראש עיריית סן רוקה, אמר לכלי התקשורת המקומיים כי כוחות החירום מתקשים לכבות את השריפה, בעיקר בשל החומרים הדליקים הנמצאים בתוך המחסן. דוברת של החברה מסרה כי הושגה שליטה על השריפה. "אנחנו מצטערים על אי הנוחות שנגרמת לאוכלוסיה", הוסיפה.

בשלב זה עוד לא דווח על נפגעים, ולא נקבעה הסיבה לפריצת השריפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עוד דוגמה לסכנות של תעשיות פטרוכימיות קרוב למרכזי אוכלוסיה
מאשרים בניית אסדה קרוב לחוף, מאשרים הזרמת קונדנסט רעיל לאורך החוף וליד ישובים, מאשרים פליטת טונות של חומרים רעילים ומסרטנים לאוויר ולים- והכל באישור הגורם המבקר הלחיץ. אין כאן מי שיתנגד לכוחות הכלכליים הגדולים, הטייקונים עם הלוביסטים ועושי דברם במפלגת השלטון הרקובה. איפה אתם?
אימפוטנטים במשרד להגנת הסיבה  |  27.06.19
4.
מלחיץ מאוד
מחכים כאן לאסון גדול כדי להתחיל להעיף מכאן את המפעלים אחרי הדוח החמור של מבקר המדינה לא שמעתי את ראשי הערים ואת ראש הממשלה מדברים על זה ועל כוונתם לפעול בנושא כאילו הכל בסדר .ברור שזה לא הפתיע אף אחד מהם . ראשי עיר יקרים אין מחיר עבור בריאותינו ובריאות ילדינו תפסיקו למכור אותנו תמורת דמי ארנונה מבינה שזה רווחי וכלכלי אבל לא על חשבוננו והגיע הזמן שתפעלו להרחקת המפעלים
מודאגת  |  26.06.19
לכל התגובות