אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשיטה על חברת הלובינג גלעד; חשד לתיווך לשוחד מול אישי ציבור צילום: מוטי קמחי

פשיטה על חברת הלובינג גלעד; חשד לתיווך לשוחד מול אישי ציבור

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה ביצעו חיפוש במשרדים של "גלעד" שברמת גן ותפסו מסמכים וחומרי מחשב; שלושה נחקרו באזהרה

26.06.2019, 13:39 | עמיר קורץ וצבי זרחיה

המשטרה פשטה הבוקר (ד') על משרדי חברת הלובינג גלעד ברמת גן לצורך חיפוש מסמכים הקשורים, ככל הנראה, בלקוחות החברה. במסגרת החיפוש, חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 תפסו מסמכים וחומרי מחשב. שלושה חשודים זומנו לחקירה, והם נחקרים באזהרה בשעה זו במשרדי להב 433. החקירה היא בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. אחד מכיווני החקירה שנבדקים הם תיווך לשיחוד בעבודה מול אישי ציבור.

קראו עוד בכלכליסט

מהמשטרה נמסר כי "החיפוש נערך במסגרת חקירה המתנהלת במשטרת ישראל שעניינה חשד לעבירות מתחום טוהר המידות".

משרד הלובינג גלעד, צילום: מוטי קמחי משרד הלובינג גלעד | צילום: מוטי קמחי משרד הלובינג גלעד, צילום: מוטי קמחי

גלעד יחסי ממשל ולובינג הוקמה ב-1997 והיא אחת מחברות הלובינג הוותיקות והמובילות בישראל, המתמחה במתן ייעוץ אסטרטגי בזירת הממשל. החברה מייצגת לקוחות ממגוון רחב של תחומים, בהם: תעשייה ומסחר, בנקאות ופיננסים, פארמה, אנרגיה וסביבה, תקשורת, חינוך והשכלה גבוהה, תחבורה, חקלאות וארגונים ציבוריים.

המשרד הוקם על ידי אמיר גלעד שהיה קודם לכן עוזר פרלמנטרי של יו"ר ועדת הכספים בעבר ח"כ גדליה גל ממפלגת העבודה. במהלך השנים הצטרף אראל סנדר שהוא בעלים ומנהל עסקים ראשי של הקבוצה. בשנת 2016 שימש סנדר כיועץ האסטרטגי של מטה טראמפ בישראל.  

גלעד לובינג עמדה ב-2015 במרכז תחקיר של תומר אביטל וטל מיכאל ב"מבט שני" בערוץ הראשון. התחקיר חשף כי החברה נשכרה על ידי יצרניות פרווה אירופיות במטרה לבלום הצעת חוק בכנסת שנועדה להגביל סחר בפרוות. היצרנים האירופיים חששו שחקיקה בישראל תגרור אחריה חקיקה דומה בפרלמנטים במדינות מערביות נוספות.

בין השאר נחשף בתחקיר כי ארבעה חברי כנסת דאז (פאינה קירשנבאום, אליעזר מנחם מוזס, אמנון כהן וכרמל שאמה-הכהן) הוזמנו לביקורים ממומנים בדנמרק בשנים 2012-2011 על ידי תעשיית הפרוות האירופית, במסווה של ביקור בקהילה היהודית. על פי התחקיר, הם הוטסו במחלקה ראשונה, התארחו במלונות יקרים וסיירו בחוות פרווה, תצוגות אופנה של פרוות ועוד - וכן בקהילה היהודית מקומית.

חברי הכנסת הציגו בוועדת האתיקה של הכנסת את הקהילה היהודית בדנמרק כגורם המממן את הנסיעות, אף שהגורם האמיתי היה, כך פורסם אז, תעשיית הפרוות, ואנשי גלעד לובינג שייצגו אותה אף הצטרפו לנסיעה.

מחברת גלעד יחסי ממשל ולובינג נמסר: "פעלנו ואנו פועלים תמיד על פי החוק, שהוא נר לרגלינו. אנו משתפים פעולה עם הרשויות באופן מלא על מנת להגיע לחקר האמת באופן מיידי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות