אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים סבן פורש מתפקידו כיו"ר ערבי ההצדעה בארגון ידידי צה"ל בלוס אנג'לס צילום: גיל יוחנן

חיים סבן פורש מתפקידו כיו"ר ערבי ההצדעה בארגון ידידי צה"ל בלוס אנג'לס

עד היום תרמו חיים ושריל סבן למעלה מ-50 מיליון דולר לארגון ה-FIDF, כאשר ב-13 השנים האחרונות עמדו בני הזוג בראש ערב ההצדעה השנתי של הארגון בלוס אנג'לס. מקורבי סבן: "ימשיך לשים בעדיפות ראשונה את הפעילות למען רווחת החיילים, עתידם, ועתיד החברה בישראל"

26.06.2019, 12:27 | יעל ולצר

איש העסקים והפילנתרופ האמריקאי-ישראלי, חיים סבן, הודיע על פרישתו מתפקיד יו"ר ערבי ההצדעה של סניף לוס אנג'לס בארגון ה-FIDF (ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה), לאחר 13 שנה בתפקיד. במהלך שנים אלו הוביל סבן את אירוע ההתרמה השנתי לצה"ל. באירוע ההתרמה שיתקיים בנובמבר הקרוב יישבו סבן ורעייתו שריל בקהל, אבל לא עוד בתפקיד היו"ר. לעת עתה, ככל הידוע, לא נבחר יו"ר חדש במקומו של סבן.

קראו עוד בכלכליסט

חיים סבן, צילום: EPA חיים סבן | צילום: EPA חיים סבן, צילום: EPA

גורמים הקשורים ל-FIDF בלוס אנג'לס הביעו חשש שבלי סבן לא יצליחו לגייס כספים, שכן "מופע השנור", כפי שכינה אותו סבן עצמו, לא יהיה אותו דבר בלעדיו. "סבן הצליח להציב את גיוס הכספים עבור צה"ל בראש גיוסי הכספים של הארגון", טען אחד ממקורביו. "בכל שנה הוא העלה את הרף. החשש הוא שהשנה זה יהיה אחרת".

מקורבו של סבן מסרר כי "חיים ושריל סבן, שעמדו בראש ערב ההצדעה השנתי של FIDF בלוס אנג'לס ב-13 השנים האחרונות, הם התורמים הגדולים ביותר לצה"ל. לאורך השנים תרמו בני הזוג סבן תרומה אישית של למעלה מ-50 מיליון דולר, והובילו גיוס של כ-300 מיליון דולר. בני הזוג סבן ימשיכו לשים בעדיפות ראשונה את פעילותם ארוכת השנים למען רווחת החיילים, עתידם, ועתיד החברה בישראל. ההכנות לאירוע בנובמבר הקרוב של סניף ה-FIDF בלוס אנג'לס בעיצומן, והציפייה היא לאירוע מוצלח ומיוחד ובהשתתפות בני הזוג סבן".

ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית (FIDF) הוא ארגון ללא מטרת רווח הפועל מזה 35 שנה, והוקם על ידי ניצולי שואה שהיגרו לאמריקה. הארגון מגייס מידי שנה כ-100 מיליון דולר לרווחת חיילי צה"ל, במטרה לספק להם חינוך ותרבות, לממן את תוכנית המלגות IMPACT, לספק סיוע כלכלי לחיילים ממשפחות מעוטות יכולת ולתת סיוע ותמיכה למשפחות השכולות. מנכ"ל הארגון הוא האלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, בתפקיד היו"ר משמש הרב פיטר ויינטראוב והנשיא הוא רוברט כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות