אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ההשקעות Evercore פותח סניף בישראל; לן רוזן יעמוד בראשו צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

בנק ההשקעות Evercore פותח סניף בישראל; לן רוזן יעמוד בראשו

בנק השקעות הבוטיק הוא מהמובילים בתחומו ונתן שירותי ייעוץ למיזוגי ענק - בין היתר ייעץ לבריסטול מאיירס ברכישת סלג'ן ב-74 מיליארד דולר; רוזן משמש כמנכ"ל ברקליס ישראל וליווה כמאה חברות ישראליות להנפקה בנאסד"ק

26.06.2019, 16:15 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בנק השקעות הבוטיק Evercore, אחד מבנקי ההשקעות העצמאיים הגדולים בעולם, פותח סניף בישראל. לכלכליסט נודע כי הנציגות של הבנק בארץ תיפתח בעוד שלושה עד ארבעה חודשים ובראשה צפוי לעמוד לן רוזן.

קראו עוד בכלכליסט

רוזן משמש כיום כמנכ"ל ברקליס ישראל, תפקיד שאותו הוא ממלא מאז 2008. לפני ברקליס, כיהן רוזן כמנכ"ל ליהמן ברדרס ישראל, בנקאות השקעות.

        

לן רוזן, צילום: עמית שעל לן רוזן | צילום: עמית שעל לן רוזן, צילום: עמית שעל

       

ב-Evercore, שמרכזו בארה"ב, מועסקים 1,700 עובדים בעשר מדינות. מאז הקמתו ב-1995 סיפק הבנק שירותי ייעוץ בעסקות רכישה ומיזוג בהיקף כולל של יותר מ-2 טריליון דולר.

בנק ההשקעות Evercore נתן שירותי ייעוץ לכמה מעסקאות הרכש והמיזוג הגדולות שהתבצעו עד כה בארה"ב בשנת 2019. הבנק נתן שירותי ייעוץ לחברת בריסטול מאיירס בעסקת הרכש של חברת סלג'ן תמורת 74 מיליארד דולר, לחברת Anadarko בעסקת המכירה שלה ב-60 מיליארד דולר לחברת Occidental וכן נתן שירותי ייעוץ לחברי ההנהלה העצמאיים של First Data בעסקת המיזוג שלה עם fiserv בשווי של 40 מיליארד דולר.

הבנק ייעץ גם לחברת יונייטד טכנולוג'יס בעסקת שילוב תחום החלל וההגנה שלה עם ריית'און בשווי של 156 מיליארד דולר, ולחברת קוואלקום בהגנה המוצלחת שלה נגד ההצעה העוינת בשווי של 150 מיליארד דולר של חברת ברודקום. הבנק ליווה את טקדה ברכישת שייר תמורת 62 מיליארד דולר, עסקת המיזוג הגדולה ביותר בתחום התרופות ב- 2018.

רוזן נחשב לאחד הבנקאים הבולטים בתחום ההשקעות הגלובליות בישראל. במהלך הקריירה שלו הוא היה מעורב במספר רב של עסקאות משמעותיות, חלקן של חברות ישראליות. בסך הכל היה מעורב רוזן ב-65 עסקאות מיזוגים ורכישות ו-60 עסקאות של גיוסי חוב למדינת ישראל וחברות ישראליות. הוא גם ליווה כמאה חברות ישראליות להנפקה בבורסת נאסד"ק. הצוותים שניהל גייסו 112 מיליארד דולר סה"כ.

רוזן היה היועץ הבלעדי של אורבוטק בעיסקת המכירה ל-KLA תמורת 3.4 מיליארד דולר, ובמכירת איזיצ'יפ למלאנוקס ב-811 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות