אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכנס מחדש למשחק: אהוד ברק יודיע הערב על הקמת מפלגה חדשה בראשותו צילום: עמית שעל

נכנס מחדש למשחק: אהוד ברק יודיע הערב על הקמת מפלגה חדשה בראשותו

ברק, שצירף לאחרונה לשורותיו את האלוף (במיל.) יאיר גולן, מתכוון להתמודד בבחירות בספטמבר; כן מצרף את היזם קובי ריכטר ואת יפעת ביטון מרשימת גשר; ברק צייץ הבוקר: "זוהי שעת ההכרעה"

26.06.2019, 15:43 | צבי זרחיה

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק צפוי להודיע הערב (ד') בשעה 18:00 על הקמתה של מפלגה חדשה בראשותו שתתמודד בבחירות לכנסת ה-22. ברק יכנס מסיבת עתונאים בעניין בבית סוקולוב בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

ברק צירף לאחרונה לשורותיו את האלוף (במיל.) יאיר גולן שהוזכר כמי שעשוי היה להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. באחרונה הוזכרה אפשרות לשיתוף פעולה עם יו"ר התנועה ציפי לבני, אך היא הבהירה לאחרונה שלא תתמודד בבחירות הקרובות. בנוסף הוא מצרף למפלגתו את איש העסקים והיזם קובי ריכטר, ששימש בעבר כיו"ר תנועת "דרכנו", ואת יפעת ביטון שהיתה במקום השני ברשימת גשר בראשות אורלי לוי.

במערכת הפוליטית מעריכים שברק מתכוון להקים גוש של מפלגות בראשותו שיכלול גם את מפלגת העבודה, שבעבר עמד בראשה, ומרצ. אם המהלך יתממש אזי מול נתניהו יתמודדו בגוש המרכז שמאל כחול לבן, מפלגתו של ברק והרשימה הערבית, בצד אביגדור ליברמן. מאידך, אם ברק לא ירוץ בראש גוש שיכלול את מפלגת העבודה ומרצ אזי הוא עלול לנגוס בקולותיה של המפלגה שבראשה עמד כמו גם בקולות של מפלגת כחול לבן. בכנסת מעריכים כי אחת הסיבות לתמיכה השקטה של גורמים בכחול לבן בביטול אפשרי של הבחירות לכנסת היא ההתמודדותו של ברק שעלולה להפחית מכוחה של כחול לבן.

 

אהוד ברק, צילום: עמית שעל אהוד ברק | צילום: עמית שעל אהוד ברק, צילום: עמית שעל

הבוקר צייץ ברק: "זוהי שעת ההכרעה. היום כל אחת ואחד מאיתנו חייב להכריע האם הוא בעד מדינה יהודית ציונית ודמוקרטית, ברוח הכרזת העצמאות וחזון נביאי ישראל, או חלילה חבר בוועד להצלת החשוד נתניהו על חשבון הבית השלישי. נדרש תיקון. עמוק ויסודי. יחד, עלינו לבצעו".

אתמול צייץ ברק כי "מי שייתן יד לביטול פיזור הכנסת יהפוך לשותף, הלכה למעשה, למעשה השחיתות מבית המדרש של נתניהו: שיעבוד המדינה, הממלכתיות והשיטה לתועלת אישית ולהישרדות אישית. מי שיתמוך בחרפה הזו להצלת נתניהו יגורש מהעיר".

יאיר גולן צייץ הבוקר כי "ממשלת ישראל וחברי כנסת נעדרי עמוד שדרה יצאו למבצע חילוץ להצלת ראש ממשלה החשוד במעשי שוחד והפרת אמונים. הבושה נעלמה. האחריות הציבורית לא קיימת והבית בסכנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
ברק-הצלה של עם ישראל,מנהיג איכותי ראוי למציאות אפלה.
ברק הגעת בזמן הנכון כהבזק ברק,להצלת המדינה משקיעתה בתהום השחיתות השלטונית המערכתית המסואבת שכילתה כל חלקה,מהשלטון המרכזי עד למקומי,גועל נפש,רפש,זוהמה,מדינת השחיתות נמצאת כמדינה נוספת שהקימו עשרות שנים המושחתים השולטים בממלכה.העם במצב היסטרי,חסר אלטרנטיבות חוץ מכחול לבן שאתה יכול לחבור אליהם,הליכוד היה המילכוד הלאומי להפלת ישראל לתהום המסואב,אשר התפוצץ לנו בפרצוף המציאות אפלה והזויה,אין עם מי לדבר,הכל מכור ומושחת,בשיטת הביביזם ,ביביבלוף של ישראבלוף,בנה מצג שוא של בועה מול עדר השוק הסיטונאי,שגונב כספי מדינה,וצועק ביביבי המלך,למה לא יהיה המלך? נתן להם גן עדן של שוטים,הכל מופקר.
יקיר השלטון  |  27.06.19
17.
ברק הישן עם הזקן החדש
מה שבע, איך שאומרים בארץ נהדרת. ברק חוזר אלינו כמו חדש, בן 77, האיש הישן עם הזקן החדש, כמו שכינה אותו נתניהו. אמנם 777 היה פעם כינוי לברנדי, אבל אומרים שככל שיין מתיישן הוא משתבח. אם כי יש להניח, ש-777 יישאר בגדר בדיחה של הגשש וברק לא יזכה להגיע לגיל הזה...
ארווין קליין  |  26.06.19
לכל התגובות