אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראלי לא עוצר: הביטקוין קופץ ב-17%, נסחר ביותר מ-13,700 דולר צילום: Dan Kitwood

הראלי לא עוצר: הביטקוין קופץ ב-17%, נסחר ביותר מ-13,700 דולר

המטבע הווירטואלי הפופולרי רושם זינוק של 255% מראשית השנה; אחת הסיבות המרכזיות לראלי הנוכחי: רשות ני"ע האמריקאית החלה לקבל את הערות הציבור לקראת מהלך של רישום הביטקוין כתעודת סל

26.06.2019, 23:07 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הראלי במטבע הביטקוין נמשך במלוא הקיטור גם היום (ד'), ובהחלט מתחיל להיראות כמו הקריפטו מאניה שחווינו לפני שנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

המטבע הווירטואלי הפופולרי ביותר רושם קפיצה של 16.7% וחצה במהלך היום את סף ה-13,700 אלף דולר, וזאת לראשונה מאז ינואר 2018. לפי אתר CoinDesk, הביטקוין נסחר עתה תמורת יותר מ-13,700 דולר. מראשית השנה הוסיף 255% לערכו.

סיבה מרכזית לעלייה היא שרשות ני"ע האמריקאית (SEC) החלה לקבל היום את הערות הציבור לקראת מהלך של רישום הביטקוין כתעודת סל (ETF). אם וכאשר יאושר מהלך כזה יוכלו הבורסות הראשיות של ניו יורק, NYSE ו-arca, לרשום את הביטקוין כמוצר פיננסי מגובה - עניין אשר ימשוך השקעות של גופים מוסדיים אשר, לפי ההערכות, יזרימו לשוק כסף רב.

      

ביטקוין, צילום: MasterTux/Pixabay ביטקוין | צילום: MasterTux/Pixabay ביטקוין, צילום: MasterTux/Pixabay

     

הביטקוין רשם נפילה שנתית של 74% במהלך 2018 ומחיקה כוללת של 700 מיליארד דולר משווי מטבעות הביטקוין בעולם. בימי הקפיצה הפרועה של הביטקוין סגר המטבע את שנת 2017 עם זינוק כולל של 1,400%.

"אף שאני מבין את ההתלהבות מכך שחברה כמו פייסבוק, בתמיכת חברות גדולות נוספות, השיקה את המטבע הדיגיטלי שלה, זה פשוט נראה דומה מאד לפעם הקודמת וכולנו יודעים איך זה נגמר", אמר היום קרייג אלרם (Craig Erlam), אנליסט שווקים בכיר באונדה (Oanda). אלרם אמר את הדברים בסקירה מיוחדת על הזינוק האחרון בביטקוין, שזכה לעידוד נוסף מהודעת פייסבוק על השקה עתידית של המטבע הדיגיטלי החדש שלה, הליברה.

"אולי הפעם הנפילה לא תהיה רעה כל כך, לנוכח העובדה שאנו רואים יותר אימוץ של המטבעות מצד חברות מיינסטרים, אבל יהיה תמים לחשוב שהוא לא יכול להתרסק שוב", הוסיף אלרם.

בשווקים הדעה חלוקה לגבי הריצה האחרונה, ומול המשקיעים השוריים הרואים בעניין הרב שמגלות חברות כמו פייסבוק וג'יי.פי מורגן בפעילות הקריפטו, ישנם ספקניים הטוענים שכלל לא ברור עד כמה היוזמות מטעם חברות המיינסטרים יחזקו בטווח הארוך יותר את הביטקוין ואת יתר המטבעות הדיגיטליים הקיימים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
לא ראלי הזוי
אנשים נכנסים לדבר כזה אחרי שכבר חוו התמוטטות של 70% בשנה שעברה...איזה בסיס כלכלי יש למטבע כזה פרט לקפיצות נטולות הגיון.ואיך אמורים לבצע תשלומים ? אם ההצמדה היא לדולר הרי כל יום יהיו פיחותים ותיסופים,שבוודאי אינם תורמים לכלכלה יציבה,פרט לסוחרים המטבע
חיים  |  27.06.19
לכל התגובות