אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות החום הקיצוני: גרמניה מגבילה מהירות בכבישים המהירים צילום: שאטרסטוק

בעקבות החום הקיצוני: גרמניה מגבילה מהירות בכבישים המהירים

מהירות הנסיעה הוגבלה לעד 100 קמ"ש בחלק מהכבישים המהירים, כדי למנוע תאונות קטלניות וזאת בשל החשש כי הכבישים ייסדקו עקב החום ויהפכו מסוכנים לנהגים

26.06.2019, 19:35 | שירות כלכליסט

גל החום הקיצוני שפוקד את גרמניה, ואת כל מערב אירופה, הוביל היום את ממשלת גרמניה לקבוע מגבלת מהירות על נסיעת מכוניות – בניגוד לנוהג בגרמניה שאינו מגביל את מהירות הנסיעה בכבישים המהירים.

קראו עוד בכלכליסט

הרגולטור הגרמני הורה על סף מהירות מקסימלי של 100 קמ"ש בחלק מהכבישים המהירים במדינה, בשל החשש שהטמפרטורות הגבוהות יגרמו לסדקים מסוכנים בכבישים ובכך יגדילו את הסיכון לתאונות קטלניות.  

  , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק   , צילום: שאטרסטוק

מידות החום בגרמניה עשויות לחצות את הרמה הגבוהה שנמדדה מוקדם יותר החודש, של 38.2 מעלות. רמת השיא שנרשמה ביולי 2015 עמדה על 40.3 מעלות ובגרמניה חוששים שגם שיא זה צפוי להישבר בגל החום הנוכחי.

ילדה ב-Duisburg מנסה לצנן את עצמה במי המזרקות שבעיר, צילום: EPA ילדה ב-Duisburg מנסה לצנן את עצמה במי המזרקות שבעיר | צילום: EPA ילדה ב-Duisburg מנסה לצנן את עצמה במי המזרקות שבעיר, צילום: EPA

מטאורולוגים מייחסים את גל החום הנוכחי לשינויי האקלים ברחבי העולם שמייצרים הדף של אוויר ממדבר סהרה למערב אירופה.

טמפרטורות דומות שנרשמו בגרמניה בשנה שעברה הובילו לעצירת תנועת הספנות לאורך נהר הריין, וכן גרמה לשריפת יערות ופגיעה ברשת החשמל. גל החום של 2018 אילץ את גרמניה לייבא תבואת, בפעם הראשונה זה 24 שנה. תוצאה עקיפה של גלי החום הקיצוניים היא עלייה במספר ובעוצמת הסערות בתקופת החורף – תופעה בולטת במדינות בפנים ארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות