אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קובי ריכטר: הטאלנט העסקי של אהוד ברק צילום: טל שחר

קובי ריכטר: הטאלנט העסקי של אהוד ברק

ריכטר ידוע בעיקר כיזם פורה, כזה שרשם אקזיטים, שאף גררו אותו למאבקים משפטיים שאותם ניצח לבסוף

27.06.2019, 06:45 | חזי שטרנליכט
 קובי ריכטר, שהצטרף אתמול למפלגתו החדשה של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, מוכר בעולם העסקים הרבה יותר מאשר במעגלים הפוליטיים. ריכטר ידוע בעיקר כיזם פורה, כזה שרשם אקזיטים, שאף גררו אותו למאבקים משפטיים שאותם ניצח לבסוף.

ריכטר, בעברו טייס חיל האוויר, אף השלים בשנות ה־70 דוקטורט בחקר המוח. השתחרר עם שחרורו משירות צבאי באמצע שנות ה־80 בדרגת אלוף משנה, הוא התברג בחברה שעסקה בייצור מערכות בדיקה אלקטרוניות, שתתגלגל ותתמזג בתחילת שנות ה־90 בחברת אורבוטק. לאחר שסיים את תפקידו בחברה, ריכטר יזם עם רעייתו יהודית את הקמתן של שתי חברות בתחום הטכנולוגי־רפואי: מדקון ומדינול.

קובי ריכטר, צילום: נמרוד גליקמן קובי ריכטר | צילום: נמרוד גליקמן קובי ריכטר, צילום: נמרוד גליקמן

את תהילתו הראשונית בעולם העסקים קנה ריכטר בזכות מדינול, שאותם הקים עם גרגורי פנחסיק, אז עולה חדש מאוקראינה, שפיתח תומכן (סטנט) חדשני שמושתל בכלי הדם. הענקית האמריקאית בוסטון סיינטיפיק, ששיווקה את הסטנטים של מדינול, רשמה הכנסות ענק ממכירתם. שיתוף הפעולה הזה הוליד ברבות השנים סכסוך משפטי, וריכטר התמיד וניצח בו - עד שבוסטון סיינטיפיק נאלצה לשלם למדינול 750 מיליון דולרים על הפרת זכויות.

האקזיט האחרון והנוצץ שנקשר בשמו של ריכטר היה זה של אורבוטק, שנמכרה במרץ 2018 ב־3.4 מיליארד דולר ל־KLA-Tencor האמריקאית. בזמן המכירה, ריכטר היה בעל המניות הפרטי הגדול ביותר בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות