אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המרוויחים הגדולים מסגירת שדה דב: תושבי חדרה וצפונה צילום: עמית שעל

המרוויחים הגדולים מסגירת שדה דב: תושבי חדרה וצפונה

אם ההחלטה על סגירת שדה דב לא תשתנה, ישראייר צפויה להכפיל את הטיסות מחיפה לשדה התעופה רמון באילת, שכן היא החברה היחידה שמבצעת כיום טיסות אלו; למרות זאת, לדברי מנכ"ל ישראייר: "הצורך בהחזקת שדה תעופה נוסף הוא ברור והרשות תפעל על פי מה שיחליטו"

27.06.2019, 09:38 | דני שדה

המרוויחים הגדולים מסגירתו של שדה דב, אם זו תהיה ההחלטה הסופית, הם תושבי חיפה וסביבתה. זאת משום שחברת ישראייר מתכננת להכפיל את מספר הטיסות שהיא מבצעת מחיפה לשדה התעופה רמון, אילת. אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר מעריך כי שדה דב לא ייסגר ב-1 ביולי, אבל לדבריו החברה ערוכה לכל תרחיש.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, על הפרק נמצאים שני תרחישים: "התרחיש הראשון הוא שלא סוגרים את שדה דב ולכן אנחנו ממשיכים בפעילות הרגילה. התרחיש השני הוא ששדה דב ייסגר ואז נעביר חלק מהטיסות שלנו לנתב"ג, אבל לא את כולן. שכן נתב"ג לא יוכל לקלוט את כל הטיסות וגם לא יהיו ביקושים כדי למלא את הטיסות".

מטוס של ישראייר בשדה דב, צילום: עמית שעל מטוס של ישראייר בשדה דב | צילום: עמית שעל מטוס של ישראייר בשדה דב, צילום: עמית שעל

לדבריו, מה שחברת ישראייר תעשה הוא חיזוק הפעילות שלה בשדה התעופה בחיפה. ישראייר היא כיום חברת התעופה היחידה שמבצעת באופן קבוע טיסות מיחפה לאילת. זאת לאחר שחברת ארקיע מכרה את כל המטוסים שלה שיכולים לנחות בחיפה והפסיקה את הטיסות משם לאילת.

"אנחנו מבצעים כיום כ-100 טיסות בחודש מחיפה לאילת ואם שדה דב ייסגר, אנחנו נכפיל את הפעילות בחיפה ונצא בקמפיין גדול עם מסר שמי שגר בקו מחדרה וצפונה עדיף לו שיטוס מחיפה לאילת. שכן בחיפה השדה הוא עם אווירה של שדה פרטי והחניה בו היא בחינם והוא יהיה לנוסעים גם נוח יותר".

סירקיס הוסיף כי בנוסף, החברה תגביר גם את הפעילות הבינלאומית שלה מחיפה ליעדים כמו קפריסין.

במקביל, רשות שדות התעופה נערכת לאפשרות כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יחליט על דחיית סגירתו של שדה דב המתוכננת ליום שני הקרוב וכי הכנסת תעביר חוק בחקיקה מהירה שימנע את סגירתו לשנים הבאות.

גורם בכיר ברשות שדות התעופה אמר כי עם פינוי הצבא משדה דב הפעילות התעופתית בו תצטמצם לפעילות אזרחית בלבד שמתקיימות רק בשעות הבוקר והערב. כלומר, שבניגוד למצב כיום אין צורך לאייש את מגדל הפקוח בפקחי טיסה במשך 24 שעות ביממה ולכן מספר הפקחים הנדרש כדי להפעילו לא יהיה גדול ולפי הערכה הצבא יוכל לעמוד במעמסה הזו.

באשר לכל שאר המתקנים שמופעלים כיום בשדה דב, כמו כבאיות, רשות שדות התעופה תוכל להקצות במיידית, במידה ויהיה צורך בכך, אמצעי כיבוי כך שלא תהיה שום פגיעה בבטיחות בשדה התעופה.

לדבריו, הצורך בהחזקת שדה תעופה נוסף הוא ברור והרשות תפעל על פי מה שיחליטו ראש הממשלה ושר התחבורה, כמו גם על פי מה שיתחייב מהחוק החדש, אם הצעת החוק תגיע לכנסת ואם הוא יעבור בהצבעות בזק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות