אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל חוסר ההסכמות בין המנכ"ל לליאורה עופר: מליסרון עצרה גיוס של 250 מיליון שקל צילומים: עמית שעל

בגלל חוסר ההסכמות בין המנכ"ל לליאורה עופר: מליסרון עצרה גיוס של 250 מיליון שקל

חברת הקניונים שבשליטת עופר לא רוצה לגייס ממוסדיים סכומים מהותיים כאשר יש חוסר ודאות בקשר להמשך כהונת המנכ"ל אבי לוי; לוי ביקש מעופר הלוואה של 400 מיליון שקל כדי להכפיל את אחזקותיו בחברה, והיא סירבה

27.06.2019, 12:29 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מליסרון שבשליטת ליאורה עופר עצרה הבוקר (ה') גיוס אג"ח של 250 מיליון שקל בהרחבת סדרה.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הקניונים הודיעה על הגיוס רק אתמול, ועצירתו מפתיעה. בהודעת החברה נמסר כי היא נעשית לאור העובדה שהמשא ומתן עם מנכ"ל החברה אבי לוי לא הבשיל בינתיים להסכמות, עובדה שנחשפה הבוקר בכלכליסט.

מהלך של עצירת גיוס נחשב לנדיר בשוק ההון ונראה כי במליסרון העדיפו לנקוט במשנה זהירות כדי לא לגייס ממוסדיים סכומים מהותיים כאשר קיים חוסר ודאות בקשר להמשך העסקתו של לוי בחברה.

מימין: בעלת השליטה במליסרון ליאורה עופר ומנכ"ל הקבוצה אבי לוי, צילומים: אביב אברמוב, אוראל כהן מימין: בעלת השליטה במליסרון ליאורה עופר ומנכ"ל הקבוצה אבי לוי | צילומים: אביב אברמוב, אוראל כהן מימין: בעלת השליטה במליסרון ליאורה עופר ומנכ"ל הקבוצה אבי לוי, צילומים: אביב אברמוב, אוראל כהן

      

המנכ"ל המוערך, שהחוזה הנוכחי שלו מסתיים באמצע חודש יולי הבא, לא הגיע עד כה להסכמות עם ליאורה עופר, בעלת השליטה בחברה, על תנאי ההעסקה החדשים שלו. המשא ומתן בין הצדדים מתנהל מזה מספר חודשים.

כפי שנחשף, לוי ביקש הלוואה של 400 מיליון שקל לרכוש 5% ממניות החברה שיביאו אותו לאחזקה של קרוב ל-9% ממניותיה. ככל הידוע עופר מסרבת להעניק הלוואה בהיקף כזה ובמקומה היא מציעה שדרוג מהותי של שכרו השנתי, שכולל גם מענקים ואופציות, שגם אותם תשדרג בהסכם החדש - אבל בהתאם לאיכות הביצועים של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות