אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דליפת האמוניה בעכו: האירוע הסתיים, ההגבלות הוסרו צילום: עמית אליהו

דליפת האמוניה בעכו: האירוע הסתיים, ההגבלות הוסרו

אזרחים התבקשו להסתגר בבתיהם ואחרים פונו מקניון בעכו ומתחנות רכבת עקב דליפת אמוניה ממפעל. שלושה נפגעו קל. חשש שהחומר דלף למערכת הביוב. מעט אחרי 18:00 דווח על סיום האירוע והסרת כלל ההגבלות

27.06.2019, 18:21 | ליאור גוטמן ו-ynet

לוחמי האש פינו בצהריים (יום ה') אזרחים מקניון עזריאלי בעכו, בעקבות דליפת אמוניה ממפעל "יוניליוור" הסמוך. תחנות הרכבת עכו ונהריה נסגרו בהוראת גורמי ההצלה. שלושה אזרחים שהיו במקום דיווחו על צריבות בעיניים, ומצבם מוגדר קל. נבדק חשד כי החומר המסוכן דלף למערכת הביוב. מעט אחרי 18:00, בתום הערכת מצב, הוכרז על סיום האירוע והסרת כלל ההגבלות.

כעבור כשעה נמסר מכוחות הכיבוי כי האירוע בשלבי סיום, הותרה חזרת האזרחים לקניון ותחנות הרכבת נפתחו מחדש. עם זאת, לאחר זמן קצר נמסר כי הדליפה התחדשה, והתחנות נסגרו שוב. בעקבות התחדשות האירוע, התבקשו התושבים שמתגוררים בקו הבתים הצמוד למסילת הרכבת ממזרח להסתגר בבתיהם ובבתי העסק והמפעלים, בנוסף לתושבי רחוב בן עמי מצומת הארבעה לכיוון מזרח עד כיכר מד"א, רחוב דרך המלכה, רחוב דרך החרושת, מרכז מסחרי שופרסל ובנק דיסקונט.

כבאיות מגיעות לזירה, צילום: עמית אליהו כבאיות מגיעות לזירה | צילום: עמית אליהו כבאיות מגיעות לזירה, צילום: עמית אליהו

בשעה 16:00, בתום הערכת מצב, הודיעו המשטרה וכיבוי האש כי ההסתגרות צומצמה לרדיוס של 150 מטר מהמפעל. כחלק ממאמצי ההשתלטות על הדליפה, התיזו הכבאים מים על צדו המזרחי של המפעל כדי לדלל את החומר שדלף, ובמקביל המשיכו למדוד ערכי אמוניה בשכונות הסמוכות.

מרכבת ישראל נמסר כי תחנות הרכבת נסגרו בהוראת גורמי הצלה, וכי ותנועת הרכבות מתחילה מכיוון צפון בתחנת קריית מוצקין. עוד נמסר כי הקו לכרמיאל ממשיך לפעול כסדרו.

מעיריית עכו נמסר כי "צוותי כיבוי והצלה מטפלים באירוע נקודתי של דליפת אמוניה במפעל והם פועלים להשגת שליטה מלאה. אנו מבקשים מהציבור שלא להגיע לאזור עד לסיומו של האירוע. התושבים מקו הרכבת מזרחה מתבקשים להישאר בבתים ולא לצאת עד להודעה חדשה".

עם תחילת האירוע, לקוחות בסניף שופרסל הסמוך לא הורשו לצאת במשך קרוב לשעה.

קניון עזריאלי עכו פונה, צילום: עמית אליהו קניון עזריאלי עכו פונה | צילום: עמית אליהו קניון עזריאלי עכו פונה, צילום: עמית אליהו

עו"ד ג׳מילה הרדל ואכים, מנהלת עמותת אזרחים למען הסביבה, אומרת שזהו לא האירוע הראשון שנרשם שם. לדבריה, "העובדה שרוב התאונות נגמרו ללא פגיעה קשה או מוות, אינה ערובה שכל אירוע יהיה כזה בעתיד. המחדל התכנוני ארוך השנים במדינה קטנה וצפופה, חייב להיות מתוקן ולהרחיק גורמי סיכון לבטיחות האוכלוסייה , ולאמץ מדיניות של מרחקי הפרדה מינימליים כמו שנהוג בעולם, גם לגבי מתקנים ומפעלים קיימים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות