אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת TripActions גייסה 250 מיליון דולר לפי שווי של 4 מיליארד דולר צילום: יחצ

חברת TripActions גייסה 250 מיליון דולר לפי שווי של 4 מיליארד דולר

הסבב הענק הובל בידי קרן אנדריסן הורוביץ; החברה, שנוסדה ב-2015 בידי אריאל כהן ואילן טוויג, מפעילה פלטפורמה לתכנון נסיעות עסקיות ומגדילה פי חמישה את גודלה בכל שנה. רק אשתקד גייסה 154 מיליון דולר לפי שווי של 1.1 מיליארד

27.06.2019, 15:14 | מאיר אורבך

חברת טריפאקשנס (TripActions) גייסה 250 מיליון דולר לפי שווי של 4 מיליארד דולר; מדובר בקפיצה עצומה בשווי החברה בהשוואה לגיוס האחרון שלה, שנערך ביולי 2018 והיקפו עמד על 154 מיליון דולר לפי שווי של 1.1 מיליארד. החברה, שיושבת בפאלו אלטו בעמק הסיליקון, פיתחה פלטפורמה לתכנון נסיעות עסקיות.

קראו עוד בכלכליסט

את הסבב הובילה הקרן הנחשבת אנדריסן הורוביץ, והשתתפו בו הקרנות לייטספיד, זאב ונצ'רס של אורן זאב ו-Group 11 של דובי פרנסס. בסך הכל גייסה טריפאקשנס 480 מיליון דולר מאז הוקמה.

אילן טוויג ואריאל כהן, מייסדי החברה, צילום: יחצ אילן טוויג ואריאל כהן, מייסדי החברה | צילום: יחצ אילן טוויג ואריאל כהן, מייסדי החברה, צילום: יחצ

ארגונים רבים משתמשים בפלטפורמה של טריפאקשנס לתכנון נסיעות העובדים שלהם - ביניהם ליפט, דרופבוקס ועוד. הטכנולוגיה של החברה נועדה לעזור לעובדים שנאלצים לבזבז הרבה זמן לתכנן את מסלולי הנסיעות שלהם בעולם באמצעות הכלים הארגונים המיושנים או שהם נוטשים אותם לטובת אתרים חיצוניים.

מנכ"ל החברה, אריאל כהן, סיפר שטריפאקשנס מגדילה את הכנסותיה פי חמישה משנה לשנה עם 2,000 לקוחות עסקיים כדרופבוקס, WeWork ואחרות. "אנחנו פונים לשוק עצום, שוק שאנשים לא אוהבים. עובדים אינם אוהבים את הכלים שהארגון מספק להם לטיסות העסקיות שלהם", אמר. לדבריו, עד לפני 18 חודשים לחברה היה רק משרד אחד מחוץ לפאלו אלטו ואילו כיום יש לה 700 עובדים, עם משרדים בלונדון, סידני, אמסטרדם ועוד.

דובי פרנסס, שהשקיע בחברה דובי פרנסס, שהשקיע בחברה דובי פרנסס, שהשקיע בחברה

אילן טוויג, סמנכ"ל הטכנולוגיה הסביר שבזכות לקוחות ענק החברה פתחה משרדים בשווקים חדשים. "יש לנו כיום 100 עובדים באירופה. אנחנו צריכים להגיע למשתמשים שלנו בכל מקום שבו הם נמצאים".

״טריפאקשיינס בנתה צוות הנהלה חזק במיוחד, מה שגם מסביר את הצמיחה המהירה של החברה ואת שביעות הרצון יוצאת הדופן של הלקוחות", מסר אורן זאב, שהשקיע בחברה.

אורן זאב, שהשקיע בחברה, צילום: John Todd אורן זאב, שהשקיע בחברה | צילום: John Todd אורן זאב, שהשקיע בחברה, צילום: John Todd

 

חד קרן מפתיע

בשיחה עם כלכליסט, הסביר דובי פרנסס, שותף מנהל ב-Group 11 (לשעבר SGVC): "כדי לקבל קונטקסט ולהבין עד כמה טריפאקשיינס היא אנומליה, צריך להסתכל על מכלול חדי הקרן ולבחון את הרשימה לעומק. רשימת חדי הקרן העולמית מונה כיום 346 חברות עם שווי מצרפי של 1.1 טריליון דולר. רק כ-60 חברות טכנולוגיה פרטיות בכל העולם הגיעו לשווי של 4 מיליארד דולר ומעלה. המספר מצטמצם ל-26 חברות בלבד אם מסתכלים רק על ארה״ב. זה לא רק שטריפאקשיינס היא חד קרן נדיר מבחינת השווי שלה, הזמן בו הגיעה לשווי זה לא ייאמן: היא הוקמה במרץ 2015".

"אם תחפשו ברשימת חדי הקרן חברה שהגיעה לשווי כזה בפרק הזמן שאליו הגיעה טריפאקשיינס לא תמצא ולו אף אחת. קצרה היריעה מלפרט את כל הסיבות שבגינן טריפאקשיינס מגדירה מחדש את קטגורית שוק הנסיעות המוסדי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות