אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכפתור הסודי במושב המטוס שיהפוך את הטיסה לנוחה יותר צילום: גטי

סודות החופשה

הכפתור הסודי במושב המטוס שיהפוך את הטיסה לנוחה יותר

מחלקות התיירים במטוסים דחוסות מאוד, ומי שיושב ליד המעבר סובל אף יותר; ואולם ישנו כפתור שמאפשר לקפל את משענת היד במושב זה ולתת לנוסע קצת יותר מרחב-תמרון. כך תמצאו אותו

29.06.2019, 08:14 | שירות כלכליסט

מחסור במרחב לרגליים הוא התלונה הנפוצה ביותר של נוסעים במטוסים. מדובר הרי לרוב במושבים קטנים וצפופים שאפילו הכניסה והיציאה מהם יכולה להתגלות כמאתגרת.

קראו עוד בכלכליסט

הנוסעים שיושבים במושב ליד המעבר רגישים במיוחד לעניין, שכן משענת היד, שניתנת להרמה קלה במושב האמצעי, לא עולה בצד הקרוב יותר למעבר. בעיה דומה מתגלה גם במושב ליד החלון במשענת הקיצונית. אבל מסתבר שיש פתרון שיכול לסייע ברגע ולפנות עוד מקום.

רוצה לשחרר את משענת היד? אין בעיה, צילום: גטי רוצה לשחרר את משענת היד? אין בעיה | צילום: גטי רוצה לשחרר את משענת היד? אין בעיה, צילום: גטי

מתברר שיש כפתור פלא שבכל זאת מאפשר להרים את המשענת ובכך לסדר מקום נוסף למתוח את הרגליים למי שיושב במעבר, ולהניח את הראש בנוחות יותר על החלון כשרוצים להירדם, למי שיושב ליד החלון. כדי למצוא את הכפתור החליקו את היד מתחת למשענת בסמוך לציר של הכיסא, וחפשו את הכפתור החמקמק. מספיק ללחוץ עליו כדי לשחרר את משענת היד לתזוזה כך שאפשר להרים אותה ואתם תזכו לחירות שמגיעה לכם - הסוף למשענת יד שנתקעת לכם במותן ומעט יותר מקום לרגליים.

הרמת המשענת ליד המעבר תקל עליכם גם בסיום הטיסה כשממהרים להתרומם ולחטוף את תיק היד שמאוחסן מעל, ואפילו תהפוך את הקימה לשירותים למהירה יותר.

עם זאת, מתברר כי מטרת הכפתור היא לא לספק לנוסעים יותר נוחות, אלא מדובר באמצעי בטיחות שאמור לספק יציאה מהירה וקלה במקרה של נחיתת חירום. בדומה, זכרו שבזמני ההמראה והנחיתה חשוב להוריד את המשענת בחזרה מסיבות של בטיחות. עכשיו כשהסוד גלוי, בטיסה הבאה שלכם אל תפחדו ותזמינו את המושב לי המעבר, ככל הנראה תגלו עולם חדש של נוחות בטיסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות