אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
25 שריפות בעוטף עזה; בלון תבערה נחת בבית

25 שריפות בעוטף עזה; בלון תבערה נחת בבית

טרור הבלונים נמשך: 25 שריפות פרצו לאורך היום ביישובי עוטף עזה ובלון תבערה נחת בבית ביישוב במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים. אתמול פרצו 19 שריפות מבלוני תבערה - והתושבים מיואשים: "המצב בלתי נסבל, זו מלחמה יומיומית"

27.06.2019, 20:00 | ynet
טרור הבלונים חזר בגדול: עשרות שריפות תועדו בשבוע האחרון ביישובי עוטף עזה - אך צה"ל נמנע מלהגיב והמדיניות הנוכחית היא להכיל את המציאות. בתוך כך, היום (ה') פרצו 25 שריפות לאורך היום ביישובי העוטף - ובלון תבערה נחת בבית ביישוב במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים.

תושבי האזור מתוסכלים. איתי פכטר מקיבוץ כפר עזה אמר כי "המצב בלתי נסבל. מתנהלת כאן מלחמה יומיומית ומדינת ישראל שותקת. תושבי עוטף עזה שבויים בתוך מצב ביטחוני ואין מוצא". פכטר הוסיף כי "כבר יותר משנה שאנחנו חיים את טרור השריפות והמצב מתסכל מאוד. אנשים כבר אדישים למצב. זה ייגמר לא טוב".

ח"כ אלון שוסטר (כחול לבן) ראש המועצה האזורית שער הנגב לשעבר, אמר: "נתניהו מבין שהחוסן הנפשי והחברתי של התושבים בעוטף יעמוד מול כל מבחן, ולכן לו זה לא בוער לפתור את בעיית הטרור היומיומי מהרצועה. כסרבן תהליכים מדיניים סדרתי, הוא מוצא בחמאס תמונת מראה של עצמו, המאפשרת לו לשמר את המצב הנוכחי שהולך והופך בלתי אפשרי עבור התושבים".

שריפה בעוטף עזה, צילום: רויטרס שריפה בעוטף עזה | צילום: רויטרס שריפה בעוטף עזה, צילום: רויטרס

‏ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, שלח הודעה לתושבים: "מבחינת מדינת ישראל, טרור הבלונים אינו מהווה איום אסטרטגי ולכן המדיניות היא הכלת האירועים. הבהרתי השבוע שהמדיניות הזו מביאה את טרור הבלונים אל סף ביתנו ושההפקרות המתמשכת מול המציאות הביטחונית היא המכרסמת בחוסן".

   

19 שריפות פרצו אתמול בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה. רוב השריפות פרצו במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול. שריפה התלקחה גם בשדות נגב. השריפה הראשונה פרצה בשעה 12:07. ב-15:09, בלון הצית שריפה סמוך לאולם ספורט באשכול, בעת שילדים נכחו במקום. עדי ראייה שהבחינו בבלון הזעיקו את רכז הביטחון של היישוב שמנע את התפשטות האש. לא היו נפגעים באירוע. על השריפה האחרונה אתמול דווח בשעה 17:25.

שלשום הציתו בלוני תבערה 20 שריפות בעוטף עזה, באשכול, בשער הנגב ובשדות נגב. חמאס איים בימים האחרונים להסלים את המצב, בתגובה להחלטת ישראל להפסיק להעביר דלק לתחנת הכוח בעזה. סגן מנהיג חמאס בעזה, חליל אל-חיה, אמר כי שינויי ישראל במרחב הדיג והפסקת אספקת הדלק לתחנת הכוח שמים את ההבנות במצב מסוכן שהשלכותיו חמורות. לדבריו, "על ישראל להיזהר מהטלת משבריה הפנימיים עלינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות